Haber

18. Çağdaş Yaşam Cumhuriyet Ödülü Ayşe Kulin’in oldu

Yoğun bir katılımın yaşandığı ödül töreni, Can Coşkun'un sunuculuğunda gerçekleşti. Açılış konuşması ise Prof. Dr. Ayşe Yüksel tarafından yapıldı.

Yüksel, Atatürk ilke ve devrimleri ile cumhuriyetin ışığında çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak, bu yıl Ayşe Kulin’in Cumhuriyet Ödülü’ne layık görüldüğünü belirtti. Kulin’in ülkemizin önemli yazarlarından biri olduğunu ve Atatürk’ün bir evladı olduğunu ifade eden Yüksel, Kulin’in çağdaş yaşamı destekleme derneği ve Türkan Saylan ile tanışarak hayatını kitaplaştırdığını ve kıymetli çalışmalar yaptığını söyledi. Cumhuriyet kazanımlarını savunacaklarını ve çağdaş ve laik bir Türkiye için mücadele edeceklerini belirtti.

Ödülü alan Ayşe Kulin ise ödülün bugüne kadar aldığı tüm ödüllerin en kıymetlisi olduğunu ifade ederek, Cumhuriyet’in Türkiye için bir mucize olduğunu ve bugün bir mucizenin ödülünü aldığını dile getirdi. Cumhuriyet’i savunacaklarını ve daha çağdaş, daha aydınlık ve laik bir Türkiye için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Törenin devamında Prof. Dr. Şule Özsoy Boyunsuz, “Laiklik, Demokrasi ve Cumhuriyet” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından Çağdaş Yaşam Gençlik Orkestrası tarafından klasik müzik dinletisi sunuldu.

Ödül töreni, katılımcılar arasında anlamlı ve unutulmaz bir gece olarak son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu