Talât Sait Halman Çeviri Ödülü için dört kitap yarışıyor

Sıradaki içerik:

Talât Sait Halman Çeviri Ödülü için dört kitap yarışıyor

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2024 PTT Kargo kitap gönderim ücreti ne kadar?

28 Ocak 2024 09:46
PTT Kargo kitap göndermek isteyenler için uzun zamandır kampanya yürütüyor. Buna göre PTT kargo ile kitap, dergi gibi basılı materyalleri daha uygun fiyatlarla gönderebilirsiniz.

Her şeyde olduğu gibi kargo fiyatlarında da önemli artışlar söz konusu. Örneğin bir A4 dosya göndermek istediğinizde en az 80 TL’den başlayan fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tutar 150 TL’ye kadar da çıkıyor. Ancak PTT Kargo’nun kampanyası sayesinde kitap gönderimini daha ucuza yapabilirsiniz. Üstelik ticari gönderimler için de herhangi bir kısıtlama olmadığı için kitabevleri veya sahaflar için de uygun bir avantaj yaratıyor.

PTT kitap gönderim kampanyası detayları şu şekilde:

Şirketimizce kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, eğitim ve kültür alanındaki gelişmelere katkı sağlanması amacıyla, ticari olup olmamasına bakılmaksızın muhteviyatında kitap, dergi, mecmua, gazete, fotokopi ile çoğaltılmış ve diğer yayın materyalleri bulunan tüm gönderiler için 0-1 kg/desi aralığı için %50 genel indirim, 1 kg/desi üzerinde ise %30 oranında genel indirim uygulanmaktadır.

Varış yeri okul olan (alıcı okul olacaktır) içeriğinde yardım malzemesi ve kitap, dergi, mecmua, gazete, fotokopi ile çoğaltılmış ve diğer yayın materyalleri bulunan gönderiler için göndericinin bireysel olması şartı aranmamaktadır.

Buna göre indirimli fiyatlarla PTT kargo kitap gönderim ücreti 2024 için 42,50 TL olarak belirlenmiş durumda. Her ne kadar çoğu kişi için bu fiyat yüksek olsa da yine de diğer kargo firmalarına kıyasla önemli bir avantaj oluşturduğunu unutmamak gerekiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.