Yazar Güven Bayar’a İBB Yayınları yaptırımı!

Sıradaki içerik:

Yazar Güven Bayar’a İBB Yayınları yaptırımı!

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir devrin sonu! National Geographic son kez raflarda

25 Aralık 2023 09:14
National Geographic, 1888 yılında yayımlanan ilk sayısından bu yana devam eden 136 yıllık basılı yayın geleneğine son veriyor.

Aralık ayı sayısı ile birlikte ABD’deki raflarda son kez yer alacak olan dergi, 2024 itibarıyla basılı versiyonunu sadece kayıtlı abonelere yönelik olarak üretecek ve adreslerine gönderecek.

Veda Kapak Fotoğrafı

National Geographic’in bayilere dağıtılan son sayısının kapağında, derginin tarihinde önemli bir yere sahip olan ‘Yılın Fotoğrafları’ seçkisi yer alıyor. Dergi, bu özel sayı ile basılı yayın serüvenine veda ediyor.

Satış Noktalarındaki Son Gün

Dergi, basılı versiyonunun satış noktalarına 2024’ten itibaren dağıtılmayacağını duyurdu. Sadece kayıtlı aboneler için basılacak olan dergi, bu adımıyla basım ve dağıtım masraflarını azaltmayı hedefliyor.

Tasarruf Hamleleri

National Geographic, nisan ayında gerçekleştirdiği bir diğer tasarruf hamlesiyle, yazı işlerinde görev yapan 19 editörün işine son verdiğini açıklamıştı. Dergi, bundan sonra serbest çalışanlar, konuk yazarlar ve editörler tarafından hazırlanacak.

Dijitalleşme ve Abonelik Odaklı Yaklaşım

National Geographic, basılı yayınındaki sona erişiyle birlikte daha fazla dijitalleşme ve abonelik odaklı bir strateji benimsemeyi planlıyor. Bu değişikliklerle birlikte maliyetleri azaltarak, içeriğe daha fazla odaklanma amacını güdüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.