Haber

Bir devrin sonu! National Geographic son kez raflarda

Aralık ayı sayısı ile birlikte ABD’deki raflarda son kez yer alacak olan dergi, 2024 itibarıyla basılı versiyonunu sadece kayıtlı abonelere yönelik olarak üretecek ve adreslerine gönderecek.

Veda Kapak Fotoğrafı

National Geographic’in bayilere dağıtılan son sayısının kapağında, derginin tarihinde önemli bir yere sahip olan ‘Yılın Fotoğrafları’ seçkisi yer alıyor. Dergi, bu özel sayı ile basılı yayın serüvenine veda ediyor.

Satış Noktalarındaki Son Gün

Dergi, basılı versiyonunun satış noktalarına 2024’ten itibaren dağıtılmayacağını duyurdu. Sadece kayıtlı aboneler için basılacak olan dergi, bu adımıyla basım ve dağıtım masraflarını azaltmayı hedefliyor.

Tasarruf Hamleleri

National Geographic, nisan ayında gerçekleştirdiği bir diğer tasarruf hamlesiyle, yazı işlerinde görev yapan 19 editörün işine son verdiğini açıklamıştı. Dergi, bundan sonra serbest çalışanlar, konuk yazarlar ve editörler tarafından hazırlanacak.

Dijitalleşme ve Abonelik Odaklı Yaklaşım

National Geographic, basılı yayınındaki sona erişiyle birlikte daha fazla dijitalleşme ve abonelik odaklı bir strateji benimsemeyi planlıyor. Bu değişikliklerle birlikte maliyetleri azaltarak, içeriğe daha fazla odaklanma amacını güdüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu