Kültür

Çizgi filmler sanıldığı kadar masum olmayabilir!

Yeni belgesel dizi "Quiet On Set: The Dark Side of Kids TV" çizgi filmleri mercek altına alıyor.

BluTV’nin, 1990’ların sonu ve 2000’lerin başındaki popüler çocuk programlarının arkasındaki zehirli ve tehlikeli kültürü açığa çıkaran dört bölümlük belgesel dizisi “Quiet On Set: The Dark Side of Kids TV”, discovery+ platformunda yayınlanmaya başladı.

Yapımcı Dan Schneider tarafından oluşturulan ve popüler kültüre büyük etkisi olan bir imparatorluğun perdesi aralanıyor. “Quiet On Set: The Dark Side of Kids TV”, eğlenceli programlarda yer alan çocuk yıldızları ve sette yaşanan taciz, cinsiyet ayrımcılığı, ırkçılık gibi uygunsuz dinamikleri belgeliyor.

Dört bölüm boyunca, tacizkâr ve manipülatif davranış kalıplarının yanı sıra setteki çocuk tacizcileriyle ilgili hikayeler gün yüzüne çıkıyor. Arşiv görüntüleri, şovlardan sahneler ve sosyal medya yorumlarıyla zenginleştirilmiş röportajlar, sevilen şovların altında yatan karanlık gerçekleri izleyiciyle buluşturuyor.

Bu belgesel dizisi, ilk yayınlandıklarında masum gibi görünen ancak şimdi daha karanlık bir alt ton taşıyan birçok anı ortaya çıkararak, çocuk programlarının perde arkasındaki gerçekleri gözler önüne seriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu