Haber

Ercüment Akdeniz’den Göç ve Belediyeler çıktı!

Tekin Yayınevi tarafından yayımlanacak olan “Göç ve Belediyeler: İktidar ve Muhalefet Perspektifleri” adlı çalışma, okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Eski Emek Partisi Genel Başkanı olan Akdeniz’in bu yeni kitabı, göç konusunda iktidar ve muhalefetin bakış açılarını ele alıyor. Kitap, yerel yönetimlerin göç politikalarındaki rolüne dair önemli sorulara yanıtlar arıyor ve çağdaş dünyanın göçmenlerle ilgili sorunlarına ışık tutuyor.

“İş cinayetlerinde yerel yönetimlerin rolü ne?” ve “Entegrasyon mu bir arada yaşam mı?” gibi temel soruları mercek altına alan Akdeniz, göç politikalarında olumlu örneklerin neler olduğunu da inceliyor. Ayrıca, “Yeni tehlike: neo faşizm: aşırı sağın panzeri ne?” ve “Göçmenler seçimlerde nasıl araçsallaştırılıyor?” gibi konuları da ele alarak göçmenlerin siyasi süreçlerdeki rolünü tartışıyor.

240 sayfadan oluşan eser, günümüz dünyasının karmaşık göç sorunlarına ve bu sorunların kent politikalarıyla ilişkisine derinlemesine bir bakış sunuyor. Kitabın, Türkiye’deki göç politikaları ve yerel yönetimlerin bu alandaki etkisi üzerine önemli bir kaynak olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu