Notos Dergisi İlk Kez Yayımlanmadı!

Sıradaki içerik:

Notos Dergisi İlk Kez Yayımlanmadı!

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kitap Taslağı Çalan Hırsız Yakalandı

06 Ocak 2022 06:41

ABD’de yayın dünyası yıllardır yayımlanmamış kitapların taslaklarını çalan hırsızı konuşuyordu.

New York Times’ın özel haberine göre gizemli hırsız Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından yakalandı. Kitap hırsızının İtalyan vatandaşı Filippo Bernardini olduğu öğrenildi. John F. Kennedy Uluslarası Havaalanı’nda yakalanan Bernardini bir dönem uluslarası üne sahip Londra’daki bir yayınevinde “yayın hakları koordinatörü” olarak çalışmış.

TASLAKLARI NEDEN ÇALDI?

Hakkında iddianame hazırlanan Bernardini’nin  elektronik posta üzerinden yazarlar, editörler ve yazar ajanlarıyla iletişime geçerek yayımlanmamış kitapların taslaklarını elde etmeye çalıştığı bildirildi. Bernardini yazar ve editörlerle yakınlık kurmak için sahte e-posta adresleri kullanmış.

İddianamede Bernardini’nin 160 civarında sahte internet sitesi adı aldığı ve profesyonel yayıncıları yanıltmak için bu siteleri kullandığı öne sürüldü.

Bernardini’nin kitap taslaklarını çaldıktan sonra internette sattığına ya da yazarlardan fidye istediğine dair henüz bir delil yok. Kitap taslaklarını neden çaldığı sorusu hâlâ cevabını bekliyor.

Bernardini, aralarında Margaret Atwood ve aktör Ethan Hawke gibi bazı ünlü isimlerin de olduğu yazarların yayına hazırlanan kitaplarını çalmak için girişimde bulunmuştu.

-Kronos34

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.