0

Tolkien’in unutulmaz yaratısı olan Orta Dünya’yı gerçek yaşama taşıyan İtalyan Nicolas Gentile, kendi Hobbit evini kurdu. Gentile, yaşamına bir Hobbit olarak devam ediyor ve ileride başkalarıyla yaşayacağı Hobbit köyü inşa etmek istiyor.

Yüzüğün Cazibesi

37 yaşında olan İtalyan pasta şefi Nicolas Gentile, Hobbit sevgisini yaşamına uyarlamak istedi. İlk olarak Abruzzo’da bulunan Chieti kasabasının yakınlarında bir kırsalda arazi satın aldı ve burada eşiyle birlikte kendi Shire’larını inşa etmeye koyuldular.

Daha sonra ise elf, cüce, hobbit, büyücü ve insan gibi giyinmiş arkadaşlarıyla birlikte Chieti’den Napoli’ye yaklaşık olarak 200 km yürüyerek dağları ve nehirleri aştı. Bu yürüyüşün sebebi ise Vezüv Yanardağı’na yüzük atmak içindi.

Gentile konuyla ilgili “Bir süre önce Yüzüklerin Efendisi destanına olan tutkumu tatmin etmem için kitapların ve filmlerin artık yeterli olmadığını anladım,” dedi. “Hobbit hayatımı dolu dolu yaşamak istemek istedim” şeklinde konuştu.

Satın aldığı arazide ailesiyle birlikte yaşamakta olan Gentile, ilk olarak evini Hobbit tarzında inşa etti. Ayrıca Gentile’nin evi ziyaretçilere de açık.

bu yazıyı oylayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Benzer İçerik:  "Burası Çok Önemli" Gerçekten Önemli mi?

Yorumlar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haber