Kültür

Peter Jackson, Yeni “Yüzüklerin Efendisi” filmi hakkında ilk kez konuştu

Geçtiğimiz hafta duyurulan "The Hunt for Gollum" adlı yeni filmle Yüzüklerin Efendisi serisi sinemalara geri dönüyor.

Hem orijinal Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde hem de Hobbit üçlemesinde Gollum rolünü canlandıran Andy Serkis, bu ikonik rolüne geri dönerken aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenecek.

Projenin duyurulmasının ardından, Yüzüklerin Efendisi serisinin altı canlı aksiyon filminin de arkasındaki yazar ve yönetmen Peter Jackson, yaklaşan projeyle ilgili sessizliğini bozdu. Deadline’a konuşan Jackson, Gollum karakterini yeni bir film serisi başlatmak için doğru seçim haline getiren şeyin ne olduğunu ve Andy Serkis’le tekrar çalışacak olmanın heyecanını paylaştı:

“Gollum/Sméagol karakteri beni her zaman büyülemiştir çünkü Gollum insan doğasının en kötü yanını yansıtırken, Sméagol tarafı da tartışmasız oldukça sempatiktir. Sanırım hem okuyucularla hem de film izleyicileriyle bağlantı kuruyor çünkü hepimizin içinde her ikisinden de biraz var. Onun geçmişini gerçekten keşfetmek ve yolculuğunun daha önceki filmlerde ele almaya vaktimiz olmayan kısımlarını araştırmak istiyoruz. Onun yoluna kimin çıkacağını bilmek için henüz çok erken, ama bize Profesör Tolkien’in liderlik edeceğini söylemek yeterli.”

Andy Serkis, Star Wars devam üçlemesinde Yüce Lider Snoke, Maymunlar Gezegeni filmlerindeki ikonik Sezar ve Yüzüklerin Efendisi’ndeki Gollum/Sméagol rolleriyle, motion capture (hareket yakalama) ve seslendirme konusunda kendisini müthiş bir güç olarak kanıtladı. Gollum’u canlandırmasının üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçmiş olabilir ama Jackson’a göre bu karakterin üstesinden gelebilecek tek kişi o:

“Andy, Hobbit’in İkinci Birimi’nin yönetmenliğinde çalışmaktan büyük mutluluk duyuyordu. Enerjisi, hayal gücü ve en önemlisi, Orta Dünya’ya geri adım atmak için gereken dünyaya ve hikayeye dair doğuştan gelen bir anlayışı var. Birlikte sekiz filmde iş birliği yaptık ve her seferinde muhteşem bir deneyim oldu. Bu dünyada Gollum’un hikayesini Andy’den daha iyi ele alacak kimse yok.”

“The Hunt for Gollum”un senaryosunu yazmaları için, Yüzüklerin Efendisi serisini Jackson ile birlikte yazan Fran Walsh ve Philippa Boyens görevlendirildi. Ayrıca yakında çıkacak olan animasyon film “The War of the Rohirrim”den Phoebe Gittins ve Arty Papageorgious da projenin yazar ekibine dahil oldu. Peter Jackson ise bu kez yalnızca yapımcılığı üstleniyor ve “yolun her adımında yer alacağı” vurgulanıyor.

Yeni film, Gollum karakterinin geçmişini ve yolculuğunu daha derinlemesine keşfetmeyi amaçlıyor. Hayranlar, bu ikonik karakterin hikayesini yeniden canlandıracak bu projeyi büyük bir heyecanla bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu