Kültür

Top Gun 3 için her şey hazır, sadece Tom Cruise bekleniyor

Ünlü yapımcı Jerry Bruckheimer, "Top Gun 3"ün hikayesi ve yapım zaman çizelgesi hakkında güncel bilgileri paylaştı.

Tony Scott’ın 1986 yapımı orijinal filmi “Top Gun”‘ın devamı olan ve Joseph Kosinski’nin yönettiği “Top Gun: Maverick”, 2022’de sinemalarda gösterime girdi ve yüksek aksiyonlu hava sahneleriyle izleyicileri büyüleyerek gişede 1.4 milyar dolar hasılat elde etti.

Bu önemli başarının ardından, Tom Cruise’un Maverick rolünde, Miles Teller’ın Rooster ve Glen Powell’ın Hangman rolünde geri döneceği üçüncü bir filmin geliştirilme aşamasında olduğu bildirildi. Son zamanlarda, Guy Ritchie’nin “The Ministry of Ungentlemanly Warfare” filminin tanıtımı için ScreenRant ile yapılan bir röportajda ünlü yapımcı Jerry Bruckheimer, “Top Gun 3″e de değindi.

Bruckheimer, Kosinski’nin Cruise’un gerçekten beğendiği için harika bir fikri olduğunu belirtti. Powell’ın görevi devralıp devralmayacağı sorulduğunda yapımcı, Cruise’un bir kez daha takıma liderlik edeceğini doğruladı. Ayrıca, Cruise’un yoğun programı göz önüne alındığında devam filminin ne zaman çekilebileceğini tartıştı.

Yapımcının yorumları şu şekilde: “Tom muhteşemdir. Onunla vakit geçirdik. Bir hikayemiz var. Joe Kosinski’nin bunun için harika bir hikaye fikri vardı ve o (Tom Cruise) bundan gerçekten hoşlandığını söyledi, bu yüzden onu geliştiriyoruz. Ama ne zaman yapılacağını asla bilemezsiniz çünkü Tom çok meşgul. Şu anda Mission: Impossible’ı çekiyor, sonrasında da bir filmi var. Umarım onun sevdiği bir senaryo buluruz ve tekrar yayına döneriz.”

Top Gun 3’ün hikayesi hakkında pek çok şey bilinmiyor ancak devam filminin arkasındaki aynı yazar ekibin geri dönmesi durumunda, muhtemelen aynı derecede güçlü bir senaryoya sahip olacağı tahmin ediliyor. “Maverick”, aksiyon filmleri arasında gerçekten nadir görülen bir durum olan En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar adaylığı kazanmıştı.

Bruckheimer’ın açıklamaları, “Top Gun” hayranlarını heyecanlandırmaya devam ediyor ve devam filminin ne zaman geleceği konusundaki meraklarını arttırıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu