Teknoloji

Akıllı telefonlar artık haftada 1 şarj edilebilir!

TDK isimli şirket, pil teknolojilerinde devrim niteliğinde bir adım atmaya hazırlanıyor.

Yeni geliştirdikleri CeraCharge adlı katı hal pil, mevcut çözümlerden tamı tamına 100 kat daha fazla enerji yoğunluğuna sahip. Bu da demek oluyor ki, artık teknolojik cihazlarımız daha uzun süre şarjda kalacak ve kullanıcılarına daha uzun pil ömrü sunacak.

Yeni pil teknolojisi, lityum alaşım ve oksit bazlı bir katı elektrolit kullanarak enerji kapasitesinde büyük artış sağlıyor. Şu anda iPhone ve Samsung gibi markaların kullandığı pillere kıyasla 100 kat daha fazla enerji yoğunluğuna sahip olan CeraCharge pil, akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojiye kadar birçok cihazda kullanılabilecek.

TDK’nın iddiasına göre, geliştirdikleri pil teknolojisi ayrıca oksit elektrolitin kullanımı sayesinde bataryaları daha güvenli hale getiriyor. Bu da aşırı ısınma ve patlama riskini en aza indirerek kullanıcıların güvenliğini sağlıyor.

Şirket, yeni teknolojisini seri üretime geçirmek için çalışmalarını hızlandırdı ve önde gelen müşterilere örnek sevkiyatları önümüzdeki yıl sunmayı planlıyor. TDK’nın geliştirdiği CeraCharge pil teknolojisinin, tüm teknoloji severler için heyecan verici bir geleceği beraberinde getireceği kesin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.