Haber

Ferdi Özbeğen’in Hayatını Anlatan Kitap Çıktı

Ünlü sanatçı Ferdi Özbeğen’in hayatı ve sanat kariyerini anlatan Şöhret Dediğin: Ferdi Özbeğen yayımlandı. Kitap Özbeğen’in yaşamına ve sanat kariyerine odaklanıyor.

Ferdi Özbeğen’in Hayatına Bakış

Ali Rıza Türker tarafından yazılan Şöhret Dediğin: Ferdi Özbeğen kitabı yayımlandı. Özellikle son dönemlerde tekrar popüler hale gelen Ferdi Özbeğen’in yaşamını anlatan kitap ünlü ismin bilinmeyen yaşamına odaklanarak bu alandaki önemli bir boşluğu dolduruyor. Ferdi Özbeğen’in hayatı iniş ve çıkışlarla dolu olduğu için okur da her satırdan büyük bir keyif alıyor.

Tanıtım bülteninden;

Evden her fırsatta kaçan küçük bir çocuğun annesi hiç de telaşlı ve endişeli değildir çünkü onu hemen, karşıdaki müzik aletleri satan dükkânda, piyanoların ayaklarının dibinde bulacağını bilir. O çocuk için müzik ve piyano sevdası, hiç tahmin edemeyeceği bir yaşamı bahşeden derin bir tutkuya dönüşecektir.

Hariciye görevlisi olmak isteyen bu İzmirli genç, babasının ölümü üzerine kendini pavyonlarda müzik yaparken bulur. Ancak bu şehir ona dar gelir ve İstanbul macerasına atılır. Muazzam hevesi müthiş bir gayrete, mücadeleye dönüşür ve bugün hasretle andığımız Ferdi Özbeğen yıldızlaşır.

İçten bir saygınlık ve zarafet eşliğinde söylediği şarkıları, müziği icrası ve sahnesiyle insanların hoşça vakit geçirmelerine, eğlenmelerine, mutlu olmalarına adanmış bir ömürdür Ferdi Özbeğen. Kendi orkestrasıyla İstanbul’un en gözde otellerinde başlattığı müzik ve eğlence tarzı, klasik müzik orkestrası eşliğinde Şan Tiyatrosu’nda verdiği halk konserleriyle kitlelerle buluşmuş, çoksatan plak ve kasetleriyle ülkede, bir dönemin kültür yaşamının baskın katmanı olmuştur.

Gazeteci, müzik ve sahne sanatları organizatörü Ali Rıza Türker dostu Ferdi Özbeğen’nin hayatını anlattığı kitabı Şöhret Dediğin ölümünün sekizinci yılında sanatçıya bir vefa borcudur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.