Haber

J. K. Rowling’in Yeni Kitabı Ickabog Çıktı

J. K. Rowling’in yeni kitabı Ickabog raflardaki yerini aldı. Harry Potter serisi ile tüm dünyaca tanınan Rwoling’in bu yeni kitabı da pek çok genç okuru mutlu edecek.

Kendi Çocukları İçin Yazmıştı

Harry Potter serisinin yazarı J. K. Rowling’in yeni kitabı Ickabog yayımlandı. YKY tarafından basılan kitap genç okurlar kadar yetişkinlere de hitap ediyor. Yazarın on yıl öncesinde kendi çocuklarına uyku zamanını öğretmek için kaleme aldığı özgün bir masalı içeriyor Ickabog. Yazmış olduğu öykü hoşuna gitmesine karşılık Rowling yıllar içerisinde bu metni kendi çocuklarına yazdığı bir masal olarak kalmasını istemiştir. Ancak özellikle koronavirüs salgını yüzünden çocuklarıyla daha çok vakit geçiren aileler için bu masalı yayımlamayı düşünmüştür.

Sesli okunması için kaleme alınmış Ickabog konusu hayali bir ülkede geçiyor. Rowling’in diğer çalışmaları ile hiçbir bağı bulunmuyor ve tek bir hikayeden oluşuyor ama yazarın eserlerinde sık işlenen temalar Ickabog’da da görülüyor. Ailelerin başta çocukları ile keyifli zaman geçirmeleri için kaleme alınmış olan kitap, diğer yandan fantastik dünyaya ilgi duyanlar tarafından da büyük bir keyif ve merakla okunacaktır.

Ayrıca kitabın Türkçe baskısında önemli bir özellik bulunuyor. Yapı Kredi Yayınları birkaç ay önce hikayeden bazı parçaları internet sitesinden yayımlamış ve kitabın baskısında yer alacak resimleri çocukların çizmesini istemişti. Çizilen resimler gönderildi ve içlerinden seçilenler bu kitapta yer aldı. Ickabog, Türkiye’deki çocukların çizdikleri resimler ile raflarda yerini aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu