Kültür

Napolyon yönetmen sürümünü bekleyenlere kötü haber!

Geçtiğimiz yıl, ünlü yönetmen Ridley Scott'ın tarihi destanı "Napoleon" için yaklaşık dört buçuk saatlik bir yönetmen kurgusu üzerinde çalıştığı haberleri gelmişti.

Geçtiğimiz yıl, ünlü yönetmen Ridley Scott’ın tarihi destanı “Napoleon” için yaklaşık dört buçuk saatlik bir yönetmen kurgusu üzerinde çalıştığı haberleri gelmişti.

Scott daha sonra bu uzun versiyonun, filmin Kasım ayında sinemalarda gösterime girmesinden sonra sunulacağını açıkladı ve bu versiyonu “fantastik” olarak nitelendirdi. Director’s Cut versiyonunda, Vanessa Kirby’nin Josephine rolündeki performansına daha fazla yer ayrılarak, Napolyon’la (Joaquin Phoenix) tanışmadan önceki hayatının daha geniş bir kesiti gösteriliyordu.

Ancak, filmin sinemalarda ve dijital platformlarda yayınlanmasından bu yana, Ridley Scott’ın yönetmen kurgusuyla ilgili beklentileri yoğundu. Ancak World of Reel’in bildirdiğine göre, kaynaklar, filmin bu versiyonunun “yakın zamanda kullanıma sunulmayacağını” ve Apple’ın şu anda onu yayınlamak için “hiçbir planının” olmadığını belirtti.

Film, Kasım ayında sinemalarda gösterime girdiğinde karışık eleştiriler aldı ve dünya çapında 221 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaştı. Üç kategoride Oscar adaylığı aldı ancak ödül kazanamadı.

Filmin yazarı David Scarpa, daha önce uzun versiyonu gördükten sonra sinema kurgusunu tercih ettiğini belirtmişti. Scott’ın uzun versiyonuyla ilgili sessizliği, hayranlarını ve eleştirmenleri merak içinde bırakmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu