Kültür

Nigel Kennedy İstanbul’da Vivaldi rüzgarı estirecek!

Dünya çapında tanınan besteci, keman virtüözü ve orkestra şefi Nigel Kennedy, 7 Nisan'da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Türk Telekom Opera Salonu'nda "Heart and Soul" konseriyle İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Nigel Kennedy, 7 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Türk Telekom Opera Salonu’nda “Heart and Soul” konseriyle İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. Kennedy, farklı müzik türlerini bir araya getirerek geniş bir hayran kitlesi edinmiş ve öne çıkmış bir isimdir.

Türkçe çevirisiyle “Vivaldi: Yeni Dört Mevsim” albümüyle 2 milyonluk satış rakamına ulaşarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Kennedy, klasik, caz, klezmer, rock gibi çeşitli tarzlarda geniş bir repertuvara sahiptir. Kendisi ayrıca Almanya’da BRIT Ödülleri, ECHO ve Bambi gibi prestijli ödülleri kazanmış ve birçok Grammy adaylığı elde etmiştir.

Albümleri Platin ve Altın Plak ödüllerine layık görülen Kennedy, en son “My World” albümü ile Birleşik Krallık klasik müzik listelerinde zirveye yerleşmiştir. Ayrıca, Sir Paul McCartney, Kate Bush, The Who, Led Zeppelin şarkıcısı Robert Plant, Donovan, John Lord, Talk Talk, Jeff Beck, Ian Dury gibi önemli isimlerle iş birlikleri yapmıştır.

AKM konserinde Johann Sebastian Bach’ın eserlerinin yanı sıra Krzysztof Komeda ve Ryuichi Sakamoto’nun keman ve çello için sevilen parçalarını seslendirecek olan Kennedy, aynı zamanda kendi orijinal bestelerini de sunacak. Sahnedeki çellist ortağı ise Krakow Müzik Akademisi’nden onur derecesi ile mezun olan Beata Urbanek-Kalinowska olacak. Kalinowska, uzun süredir Kennedy ile birlikte çalışmakta ve onun pek çok albüm kaydında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu