Haber

Paul Auster’ın Oğlu Daniel Auster Öldü

 Geçen haftalarda New York’ta 10 aylık kızının uyuşturucu maddeden hayatını kaybetmesine neden olduğu şüphesiyle tutuklanan ABD’li yazar Paul Auster’ın oğlu Daniel Auster, salı günü aşırı doz uyuşturucu nedeniyle öldü. The Post’a konuşan kaynaklar, aşırı dozun kazara olduğuna inandıklarını söyledi.

KIZINI ÖLDÜRMEKLE SUÇLANIYORDU

Daniel Auster, 10 aylık kızı Ruby’nin kanında uyuşturucuya rastlanması nedeniyle kızının ölümünden yargılanıyordu.  New York’taki apartman dairesinde kızı Ruby ile yaşayan Daniel Auster, 1 Kasım’da acil servisi arayarak kızının bilinçsiz ve tepkisiz olduğunu söylemiş, yapılan otopsi sonucunda ise Ruby’nin kanında aşırı dozda uyuşturucu bulunmuştu. Bebeğin uyuşturucuya nasıl maruz kaldığı hala araştırılıyor.

15 Nisan’da tutuklanan ve ardından kefaletle serbest bırakılan Daniel Auster, ölüme sebebiyet vermek ve ihmal suretiyle kasten adam öldürmekle suçlanıyordu.

Daniel Auster’ın babası Paul Auster, The New York Trilogy, The Book of Illusions ve Moon Palace gibi kitaplarıyla birçok uluslararası ödül kazandı. 2017 yılında ‘4, 3, 2, 1’ adlı romanıyla Booker Ödülü’ne aday gösterildi ve eserleri kırktan fazla dile çevrildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu