Haber

Şair Şükrü Erbaş, Gaziantep’te sevenleriyle buluştu

Nar Bilim Kültür ve Sanat Derneği’nin (Nar Sanat) düzenlediği imza ve söyleşi etkinliğinde ünlü şair ve yazar Şükrü Erbaş, edebiyat tutkusuna dair paylaşımlarda bulundu.

Erbaş, edebiyata olan tutkusunu ilk okul yıllarında keşfettiğini ve o yıllarda Sait Faik Abasıyanık ve Yaşar Kemal’in eserlerinden büyük etkilendiğini belirtti.

Erbaş, yaklaşık 55 yıldır şiir yazdığını ve deneme ile düz yazılar da kaleme aldığını dile getirdi. “Arkamdaki Hiçbir Şeyi Yarım Bırakmayacağım” diyerek yazdığı eserlerin tamamlanmasına büyük önem verdiğini ifade etti. Şairlik mesleğinin kendisini iyi bir insan yapmaya yardımcı olduğunu belirten Erbaş, yazmanın ona iyilik duygusunu ve başkalarının hayatlarını anlama gücünü öğrettiğini vurguladı.

Erbaş, “Biz Birbirinden Çok Uzakta Yaşayan İnsanlar Değiliz” diyerek edebiyatın insanları bir araya getiren bir güç olduğunu söyledi. Çocukluktan aldığı ilhamla yazdığı son kitabı ‘Yalnızca Çocuklar Uzağa Bakar’ hakkında da konuşan Erbaş, çocukların masumiyet ve hayal gücünden ilham aldığını belirtti.

Sosyal medyanın yanlış bilgilerin hızla yayıldığı bir platform olduğunu ve şairlere yapılan haksız eleştirilerin de utanç verici olduğunu ifade eden Erbaş, eserlerinin bilinçli bir şekilde paylaşılması gerektiğini dile getirdi.

Şükrü Erbaş’ın okuduğu bazı şiirlerle renklenen söyleşi, katılımcıların kitaplarını imzalatmalarıyla son buldu. Erbaş, etkinlik sonunda edebiyatseverlere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.