Kültür

“Ters Yüz 2” Bir Milyar Dolar Sınırını Aşan 2024’ün İlk Filmi Oldu

Disney ve Pixar'ın son filmi "Ters Yüz 2", sadece on dokuz gün içinde küresel gişede 1 milyar doları aşmayı başardı. 2024 yılındaki bu başarısıyla animasyon tarihinde bir rekora imza atan film, 25 günde 1 milyar dolar sınırına ulaşan "Karlar Ülkesi 2"yi de geride bıraktı.

“Ters Yüz 2”, şimdiye kadar Disney ve Pixar’ın toplamda 1 milyar doları aşan sekizinci animasyon filmi oldu. ABD gişesinde ise üçüncü haftasında “Sessiz Bir Yer: Birinci Gün” ile sıkı bir rekabet içinde olmasına rağmen 57.4 milyon dolar hasılatla liderliğini korumayı başardı.

Diğer taraftan, Kevin Costner’ın yönettiği “Horizon: An American Saga — Chapter 1” adlı Western destanının ilk bölümü 11 milyon dolar açılış hasılatıyla başarısız bir başlangıç yaptı. “Bad Boys: Ya Hep Ya Hiç” ve “Kalki 2898-AD” ise ABD gişesinin dördüncü ve beşinci sıralarında yer aldı.

“Ters Yüz 2″nin bu hızlı başarısı ve 1 milyar dolar barajını aşması, sinema dünyasında büyük yankı uyandırdı. Animasyon tutkunları, bu başarılı filmi merakla ve heyecanla izlemeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.