Haber

Türkiye, Belarus’ta düzenlenen kitap fuarına katılıyor

Başkent Minsk’teki BelExpo Sergi Merkezi’nde gerçekleşen fuar, Türkiye’nin Minsk Büyükelçiliği tarafından kurulan stantla renklendi.

Fuarın açılış gününde binlerce kitapseverin ziyaret ettiği Türk standı, Türkiye’nin zengin tarih, arkeoloji, ve kültür mirasını, doğal güzelliklerini ve Türk edebiyatından eserleri Belaruslu kitapseverlerle buluşturdu. Özellikle Türkçe öğrenen Belaruslu üniversite öğrencileri, Türkiye’nin standına büyük ilgi gösterdi.

Belarus Enformasyon Bakanı Vladimir Pertsov ve Belarus Cumhurbaşkanlığı İdaresi Birinci Başkan Yardımcısı Maksim Ryzhenkov gibi önemli isimler de Türk standını ziyaret ederek Türk kültürü hakkında bilgi aldılar. Türkiye’nin Minsk Büyükelçisi Cem Işık, Pertsov ve Ryzhenkov’a stant hakkında detaylı bilgi verdi.

Türkiye’nin Minsk’teki kitap fuarındaki yer almasına, Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı gibi kurumlar da katkıda bulundu. Türkiye’nin 2019’dan bu yana fuara katılımı, her geçen yıl artarak devam etmiş ve bu yıl 12 metrekarelik bir stant alanı ile temsil edilmiştir.

Belarus’taki Minsk Kitap Fuarı, 17 Mart’a kadar BelExpo Sergi Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu