Haber

Kırmızı Kedi Yayınları Çin’de ofis açtı

İstanbul merkezli yayınevinin bu adımı, Çin-Türkiye Medeniyet Diyalogu Merkezi kurma amacını taşıyor. Aynı zamanda Kuşak ve Yol Araştırma Enstitüsü ile Sinoloji ve Çin Çalışmaları Fakültesi’nin dekanı olan Prof. Dr. Xu Baofeng, açılış töreninde her iki ülke arasında medeniyet diyalogunu destekleyen bu adımın önemine vurgu yaptı.

Kırmızı Kedi Yayınevi, daha önce İstanbul’da Avrasya’nın ilk Türk Sinoloji Topluluğu’nu kurmuştu. Bu seferki ofis açılışıyla birlikte Çin’de de faaliyet göstermeye başlayan yayınevi, Çin-Türkiye ilişkilerinin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Açılış töreni kapsamında düzenlenen “Çin ve Türk Klasiklerinin Karşılıklı Tercümeleri ve Medeniyetlerin Etkileşimi” forumunda konuşan Kırmızı Kedi Yayınevi Çin kitaplığı editörü Kamil Erdoğdu, Sinoloji’nin Türkoloji çalışmalarındaki önemine dikkat çekti. Prof. Dr. Giray Fidan ise zengin ve renkli Çin edebi klasiklerini Türk okuyuculara tanıtmanın iki ülke arasındaki karşılıklı anlayış ve dostluğun geliştirilmesine katkıda bulunacağını belirtti.

Kırmızı Kedi Yayınevi, Qingdao Publishing Group ve China National Publication Import & Export Company’i ziyaret ederek, yayıncılık alanında Türkiye-Çin işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyor. Yayınevi, Çin’deki ofisi aracılığıyla edebi eserlerin karşılıklı tercümelerine ve kültürel etkileşime önemli bir katkı sunmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu