Kültür

Portekizli şarkıcı Salvador Sobral sevenleriyle buluştu

Portekizli şarkıcı Salvador Sobral, İstanbul'daki ilk konserini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) verdi.

Konser öncesi AA muhabirine açıklamalarda bulunan Sobral, müziğe olan ilgisinin çocuk yaşlarda başladığını ve babasıyla birlikte Beatles dinleyerek büyüdüğünü belirtti. Şarkı sözlerinin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan sanatçı, müzik yolculuğunun Beatles ile başladığını, ardından Ray Charles ve Stevie Wonder dinlemeye başladığını söyledi. Sobral, sonrasında caz ve hiphop müziğine de ilgi duyduğunu dile getirdi.

Ayrıca, Filistin’e özgürlük ve bağımsızlık çağrısı yapan Sobral, Gazze’de yaşananların korkunç olduğunu ve Filistinliler için çıkış yolu göremediğini ifade etti. Filistinlilerin çektiği acıların bitmemesiyle ilgili üzüntüsünü dile getiren sanatçı, bu durumun korkunç olduğunu belirtti. Sobral, Filistinlilerin yıllardır yaşadığı acıların sona ermemesinin korkunç bir durum olduğunu vurguladı.

Salvador Sobral, Türkiye’de yerel müzikleri yorumlamaktan keyif aldığını ve Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” şarkısına hayran olduğunu belirtti. Türk hayranların ilgisinden etkilendiğini ifade eden sanatçı, Ankara’da verdiği son konserden sonra İstanbul’daki insanların da büyük bir tutkuyla müziği hissettiklerini söyledi.

Konserde yaklaşık 70 dakika sahnede kalan Sobral’a, piyanoda Lucia Fumero, flütte Magali Sare, kontrbasta Andre Rosinha, vurmalı çalgılarda Joel Silva ve gitarda Andrr Santos eşlik etti. Sobral, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda kız kardeşi Luisa Sobral’in “Amar Pelos Dois” adlı şarkısıyla birinci olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.