Haber

2 Bin Kitap Ücretsiz Erişime Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı kitap okumanın önündeki fiziki engelleri ortadan kaldıracak büyük bir adım atarak ‘E-Kitabım’ mobil uygulamasını hayata geçirdi.

Proje kapsamında yayıncılık sektörü ile gücünü birleştiren Bakanlık, 2 bine yakın eseri barındıran bir e-kitap koleksiyonu oluşturdu. Koleksiyonda hem özel yayınevlerinden satın alınan güncel, nitelikli ve çok okunan yayınlar hem de Bakanlık yayınları bulunuyor.

2022 yılı sonu itibarıyla ‘E-Kitabım Mobil Uygulaması’ koleksiyonunda yer alan eser sayısının 4 bine yükseltilmesi hedefleniyor.

En gelişmiş e-kitap teknolojileriyle çalışan uygulama ile okuma listeleri oluşturulabiliyor, notlar alınabiliyor ve bunlar okur tercihlerine göre özelleştirebiliyor. Okurlar ayrıca beğendikleri yayınları, yazarları ve yayınevlerini listeleyebiliyor ya da bu kitaplardan istediklerini sosyal medya hesaplarında paylaşabiliyor ve arkadaşlarına kitap önerebiliyorlar. Bu uygulamada ayrıca detaylı aramalar yapılabiliyor, en çok okunan yazarlara ve yeni eklenen eserlere tek tıkla ulaşabiliyor.

Yayıncılık sektörüne de büyük katkı sağlayan uygulama ile ülkemizde kültür yayıncılığı alanında 5 bine yakın yeni e-kitap üretilmesi sağlandı.

Yaşar Kemal’den Jean Christophe Grange’a, Mevlana’dan Orhan Veli’ye, Dostoyevski’den Haruki Murakami’ye, Hakan Günday’dan Gülseren Budayıcıoğlu’na kadar geniş bir yelpazedeki yazarların eserlerini ücretsiz olarak okumak mümkün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.