Haber

3 kitap daha “muzır” yayın ilan edildi

Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından incelenen üç kitabı muzır yayın ilan etti. Karar Resmi Gazete'de bugün yayımlandı.

Karara göre, incelenen kitaplar şunlardır: “Disney Esrarengiz Kasaba Günlük 3”, “Farklı Olmaya Cesaret Eden Erkek Çocuklarına Hikayeler” ve “Yaramaz Evin Yeni Misafirleri”. Alex Hirsch’in yazdığı ve Derya Din tarafından çevrilen “Disney Esrarengiz Kasaba Günlük 3”, Ben Brooks’un kaleme aldığı ve Quinton Winter tarafından resimlenen “Farklı Olmaya Cesaret Eden Erkek Çocuklarına Hikayeler” ile Colleen Rowan Kosinski’nin yazdığı ve Valeria Docampa’nın çizerliğini yaptığı “Yaramaz Evin Yeni Misafirleri”.

Kitapların içeriğinde yer alan bazı ifadelerin, görsellerin ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimi üzerinde olumsuz tesirler bırakabileceği belirlendi. Bu sebeple, söz konusu kitaplar muzır yayın ilan edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kanunu kapsamında yapılan inceleme sonucunda kitapların muzır olduğuna karar verdi. Bu kitaplar, çocukların sağlıklı gelişimine zarar verebileceği düşüncesiyle muzır olarak ilan edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu