Biga Kitap Festivali İlber Ortaylı’nın katılımıyla açıldı

Sıradaki içerik:

Biga Kitap Festivali İlber Ortaylı’nın katılımıyla açıldı

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

8. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali başlıyor

13 Aralık 2023 10:17
Bu yıl gerçekleşecek olan 8. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali, "Cumhuriyetin 100. Yılında Türk Romanı/Romanların Aynasında Türkiye" temasıyla İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) ev sahipliğinde düzenlenecek.

Festival kapsamında, Türk romanının son 100 yılındaki önemli yazarlar ve eserler, konuk yazarlar ve öğrenciler tarafından detaylı bir şekilde incelenecek.

Festivalin açılış konuşmasını yazar ve Gülten Dayıoğlu yapacak. Etkinlikte İnci Aral, Hilmi Yavuz, Haydar Ergülen, Oya Baydar, Feridun Andaç, Aslı E. Perker, Tuna Kiremitçi, Metin Celal, Adnan Özer, Serhat Demirel, Ercan Yılmaz, Oğuz Şenses, İbrahim Dizman ve birçok önemli isim festivalde yer alacak. Ayrıca, Sabahattin Ali gibi Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının öncülerinden biri de festival kapsamında özel bir etkinlikle anılacak.

Festivalde dikkat çeken bir etkinlik de Roman Kahramanları Edebiyat Dergisi tarafından hazırlanan, 32 sanatçının imzasını taşıyan ve 60 tablodan oluşan resim koleksiyonu. Bu koleksiyon, “Edebiyattan Tuvale Roman Kahramanları” adıyla Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mehmet Özen Sanat Galerisinde sergilenecek. Sergi, 18 Aralık’ta ziyarete açılacak ve edebiyatın büyüleyici kahramanlarını tuval üzerinde sanatseverlerle buluşturacak. Festival, edebiyatseverlere Türk romanının zengin geçmişiyle dolu bir yolculuk vadederken, resim sergisi de sanat ve edebiyatın etkileyici buluşmasını sunacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.