Defne Suman, Sofya Kitap Fuarı’nda Bulgarcaya çevrilen romanlarını tanıtacak

Sıradaki içerik:

Defne Suman, Sofya Kitap Fuarı’nda Bulgarcaya çevrilen romanlarını tanıtacak

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

8. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı kapılarını açtı

11 Aralık 2023 11:30
İstanbul, Bakırköy'deki İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen "8. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı" bu yıl "Arapça Bizi Birleştirir" temasıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

Fuarı gezen İstanbul Valisi Davut Gül, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kitap okumak, yeme, içme gibi önemli bir ihtiyaç. Özellikle günceli takip etmek, bu anlamda günün müktesebatıyla buluşmak çok değerli. Başta fuarı organize edenlere, katılımcı yayınevlerine teşekkür ediyorum. Umuyorum ki kitap fuarlarının sayısı, kitap okuma oranları artar” dedi.

Gül, fuara 250 yayınevinin katıldığına işaret ederek, “Bu çok büyük bir rakam. Böyle uluslararası bir fuara ev sahipliği yaptığımız için de çok mutluyuz. İstanbul bir dünya kenti. Dolayısıyla her milletten her insan burada yaşıyor. Aradığı kitaplara ulaşabilmesi de bu açıdan çok kıymetli” diye konuştu.

Fuarın Genel Koordinatörü Dr. Muhammed Ağırakça, okurlar ve yayıncılarla 8. kez bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını dile getirerek, fuarın ilk yılından bu yana desteklerini esirgemeyen Arap Yayıncılar Birliğine teşekkür etti.

“Fuar, Arapça kitaplara erişimi artırmak amacıyla düzenleniyor. İstanbul Fuar Merkezi’nin 9. salonunda 6 bin metrekare alanda 10.00-21.00 saatlerinde ziyaretçilerini ağırlayan fuarda, 150 bin kitap sergilenecek. Merkezi Kahire’de bulunan Arap Yayıncılar Birliğince akredite edilen fuarın Türkiye’deki organizasyonu, Basın Yayın Birliği, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği ve Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği tarafından yapılıyor.”

Fuar, 17 Aralık tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.