Haber

ABD’de Şeytan Tapınağı Burs Olarak Şeytan Kitapları ve 666 Dolar Veriyor

The Satanic Temple isimli ABD’de faaliyet gösteren dernek öğrenciler için şeytanı anlatan kitaplar ve 666 dolar tutarında aylık burs vereceğini açıkladı. Dernekten yapılan açıklamada burslarının amacı devlet eğitimine karşı çıkmayı amaçlıyor.

666 Dolar Burs

The Satanic Temple isimli dernek, öğrencilere şeytanı anlatan kitap ve 666 dolar tutarında burs vereceğini açıkladı. Farkındalık yaratmak, çocukları devlet okulundaki anlatılanlardan korumak, kürtaja erişimin hak olduğunu savunan dernek Şeytan’ın Avukatı Bursu isminde burs vermeye başladı.

Sanılacağının aksine satanizm ile bir bağı olmayan dernek, esasında toplumsal farkındalığı arttırmak, çok sesliliği pekiştirmek, toplumda dışlananları korumak adına faaliyet gösteriyor.

Şeytan kitaplarının verilmesinin amacı ise okuma bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak. Dernek tarafından şeytanı anlatan kitaplar olarak şeytan üzerine yapılmış ve dünya literatüründe kabul gören kitaplar seçildi. Buna göre okurlar temelde şeytanın kültürel ve tarihsel gelişimini öğrenmiş olacak.

Bunun yanında derneğin belirlediği şartları sağlayanlar da aylık olarak 666 dolar burs alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu