Haber

Amazon E-Kitap İade Politikasında Değişiklik Yaptı

Amazon, kendi pazarında e-kitap satın alanlar için iade politikasını değiştirdi. Teknoloji şirketi, yalnızca kitabın %10’undan fazlasını okumayan kullanıcılardan gelen e-kitap iadelerini kabul edecek.

Daha önce teknoloji devi, müşterilerin siparişlerini iptal ederek yedi gün sonra satın aldıkları e-kitapları iade etmelerine izin veriyordu. Ancak Yazarlar Birliği’nden etkilenen yeni bir politika artık müşterilerin yalnızca %10’undan daha az okudukları kitapları iade etmelerine izin veriyor.

Yazarlar Birliği bir basın bildirisinde “Amazon’un üst düzey yönetici ekibiyle, okuyucuların e-kitapları, okunan miktara bakılmaksızın, yedi gün içinde çevrimiçi olarak iade etmelerine izin veren platformun politikasıyla ilgili görüşmelerimizin, büyük bir atılımla sonuçlandığını bildirmekten gurur duyar. Bu süreç, yedi gün içinde e-kitap satın almaya, okumaya ve iade etmeye karşı güçlü bir caydırıcılık oluşturacak. İade politikasını kötüye kullanmaya çalışan okuyucular Amazon’un politikaları kapsamında cezalandırılacak.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu