Zeki Demirkubuz – Nuri Bilge Ceylan kavgası neden oldu?

Sıradaki içerik:

Zeki Demirkubuz – Nuri Bilge Ceylan kavgası neden oldu?

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ankara Kitap Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı

02 Aralık 2023 09:04
Eylül Fuarcılık tarafından düzenlenen 19. Ankara Kitap Fuarı, ATO Congresium'da kapılarını açtı.

500’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen fuar, edebiyat tutkunlarını bir araya getiriyor. Bu yılın “Onur Yazarı” Gülseren Budayıcıoğlu, okurlarıyla çeşitli etkinliklerde buluşacak.

Fuar, Güney Kore’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından destekleniyor ve Güney Kore edebiyatının önemli isimlerinden Yun Ko-eun’u ağırlayacak. Uluslararası Onur Konuğu olarak katılacak olan yazar, okurlarıyla buluşacak etkinliklerle fuarın renkli atmosferine katkı sağlayacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, günümüzde kitap okuma alışkanlığının azaldığını belirterek, “Maalesef günümüzde kitap okuma sayısı çok az. Gerek görmüyorlar. Kitap okumasalar da etrafımızda her şeyi biliyorlar. Sporu da biliyorlar siyaseti de biliyorlar, deprem konusunda da konuşuyorlar. İnşallah orada da konuşanları etrafınızdaki olanları bilgili, kültürlü, kendini kitaplarla yetiştirmiş bir Ankara, Türkiye hayal ediyorum” dedi.

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da fuarın içerisindeki gençlerin kitaba olan ilgisini vurgulayarak, “Kitap pahalı bir meta haline geldi çünkü kâğıda dayanıyor. Herkesin telefonla meşgul olduğu fırsat bulduğunda da televizyon izlediği bir Türkiye bütün dikkatleri kitaba vermemiz lazım” şeklinde konuştu.

19’uncu Ankara Kitap Fuarı, 10 Aralık tarihine kadar her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Kitapseverler, fuar boyunca birbirinden değerli eserlere ve yazarlara ulaşma fırsatı bulacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.