Haber

‘Ankara Öykü Günleri’ tartışması büyüyor

Ankara Öykü Günleri, Türkiye'nin dört bir yanından yazarların katılımıyla gerçekleşen ve edebiyatseverlerin büyük ilgi gösterdiği bir etkinlik olarak biliniyor.

Ancak, son yıllarda yaşanan tartışmalar etkinliğin geleceği hakkında soru işaretleri oluşturuyor.

Yazar Pelin Buzluk ile Türkiye Yazarlar Sendikası Ankara Temsilcisi Süreyya Köle arasında yaşanan anlaşmazlık gündeme bomba gibi düştü. Buzluk, 2019 yılında devraldıkları Ankara Öykü Günleri’nin isminin ve etkinliğin içeriğinin aynısını kullanarak yeni bir etkinlik düzenlendiğini öne sürdü. Süreyya Köle ise iddiaları reddederek, yaptıkları etkinliğin adının “Türkiye Yazarlar Sendikası Birinci Ankara Öykü Günleri” olduğunu belirtti.

Pelin Buzluk’un açıklamalarına göre, geçtiğimiz yıl yapılan etkinlikte prensipte anlaşamadıkları için bu yıl etkinliğin yapılmaması kararı alınmıştı. Ancak, Buzluk’un iddiasına göre, Süreyya Köle bu karara uymayarak kendi başlarına etkinlik düzenledi.

Süreyya Köle ise yaptığı açıklamada, ellerindeki imkanlarla etkinliği sürdürmeye karar verdiklerini ve adını “Türkiye Yazarlar Sendikası Birinci Ankara Öykü Günleri” olarak belirlediklerini ifade etti. Köle, iddialara yanıt olarak, ellerindeki imkanlarla etkinliği sürdürmeye karar verdiklerini ve adını “Türkiye Yazarlar Sendikası Birinci Ankara Öykü Günleri” olarak belirlediklerini ifade etti.

Ankara Öykü Günleri’nin 21’incisi olarak düzenlenecek olan etkinliğin, bu tartışmaların gölgesinde gerçekleşeceği belirtiliyor. Sosyal medyada yapılan açıklamalara göre, Ankara Öykü Günleri’nin asıl amacının edebiyatseverleri buluşturmak ve öykücülüğü desteklemek olduğu vurgulanıyor. Ancak, yaşanan anlaşmazlıkların etkinliğin geleceğini nasıl etkileyeceği ise merak konusu olarak kalıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu