Yazar Leo Panitch Koronavirüsten Yaşamını Kaybetti

Sıradaki içerik:

Yazar Leo Panitch Koronavirüsten Yaşamını Kaybetti

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü Başvuruları Başladı

22 Aralık 2020 07:18

Ünlü şair Arkadaş Z. Özger adına verilen şiir ödülü için başvurular başladı. Arkadaş Z. Özger şiir ödülü başvurusu için şimdiye kadar şiir kitabı yayımlanmamış şairler başvuru yapabilecekler. Ödüle değer görülen şiir dosyası Mayıs Yayınları tarafından kitap haline getirilecek.

İçindekiler

Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü Başvuruları

1996 yılından beri ünlü şair Arkadaş Z. Özger adına verilen Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü başvuruları 2021 yılı için başladı. Ölümünün 48’inci yıldönümünde açıklanacak olan yarışma sonucunda ödüle değer görülen şiir dosyası Mayıs Yayınları tarafından kitap haline getirilecek ve yayımlanacak. Arkadaş Z. Özger şiir ödülüne başvurular için en önemli şart ise daha önce şiir kitabı yayımlanmamış şairlerin başvuru yapabilmeleri.

Arkadaş Z. Özger şiir ödülü şartları arasında adaylardan kitap bütünlüğü taşıyan ve basıma hazır şiirlerden oluşan dosyalarını göndermeleri bekleniyor. Bu şartları sağlayan adaylar başvurularını isim soyadı, telefon, adres, e – posta ve özgeçmişleri ile birlikte altı adet basılmış dosyayı Sakarya Cad. Özkanlar 35 Apt. A Blok, No: 36 / 20, Manavkuyu, Bayraklı – İzmir adresine göndermeleri gerekiyor. Adrese yapılacak gönderiler için kargo ya da taahhütlü posta ile göndermeleri gerekiyor. Aynı şekilde talep ederlerse elden de dosyayı teslim edebilirler.

Son Tarih 15 Mart 2021

Şairler Arkadaş Z. Özger şiir ödülü için dosyalarını 15 Mart 2021 tarihine kadar göndermek zorundalar. Sonuçlar ise Özger’in vefat yıldönümü olan 9 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacak. Şiirleri değerlendirilecek olan seçici kurul ise Sina Akyol, Orhan Alkaya, Gökhan Arslan, Suat Çelebi ve Beste Naz Karaca isimlerinden oluşuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.