Haber

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı

Vakfın yaptığı açıklamaya göre, ünlü şair, romancı, düşünür, gazeteci, senarist ve eleştirmen Attila İlhan’ın düşüncelerini ve anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen yarışmaya katılım için son tarih 13 Haziran olarak belirlendi.

Attila İlhan’ın her eserinde yansımaları bulunan ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna uygun eserlerin desteklenmesi hedeflenen yarışma, 2008 yılından beri İlhan ailesi tarafından düzenlenmektedir.

Yarışmanın onursal başkanlığını Doğan Hızlan üstlenirken, roman seçici kurulunda başkan olarak Mehmet Eroğlu görev alacak. Ayrıca, Faruk Şüyün, Handan Coşgun, Seval Şahin ve Attila İlhan’ın ailesi adına Ali Cem İlhan da kurulda yer alacak. Şiir seçici kurulunun başkanı ise Metin Celal olacak ve üyeler arasında A. Ali Ural, Adnan Özer, Tuğrul Tanyol ve Yakup Çelik bulunacak.

Yarışmaya katılmak isteyen yazarların, eserlerinden 10 nüshayı vakfın resmi internet sitesinden www.tilahan.org adresinden indirip dolduracakları başvuru formunu ve iletişim bilgilerini içeren kısa bir özgeçmişi Attila İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’na ulaştırmaları gerekiyor.

Ödül kazanan eserler, seçici kurulların değerlendirmesinin ardından 2024 Kasım ayı içerisinde açıklanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu