Haber

Bergen’in Hayatını Anlatan Kitaplar

Bergen yaşamı ile trajik bir figür olarak biliniyor. Yakın zamanda çekilmesi planlanan Bergen’in yaşamını anlatacak film için gündem oluşurken Bergen’in yaşadıklarını hakkında yazılan kitaplardan da detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Acıların Kadını Bergen

Bu trajik hayat hikâyesini, şimdi sizin yapacağınız gibi okumadım ben; bir kısmına bizzat şahit oldum. Sevgili teyzemin vefatından sonra ailem, anneannemin isteğiyle kederini yüreğine gömdü. Onlara göre her şey bitmişti ve artık herkes susmalıydı. Yapılacak her haberin, konuşulacak her sözün teyzemi kabrinde rahatsız edeceğine inanıyorlardı. Hiç olmazsa kabrinde rahat etmesi için artık sonsuza dek susulması gerekiyordu.

Perde kapanmıştı ve sessizlik isteniyordu. Ta ki hep olmasını istediğim bu roman için Yavuz Hakan Tok benimle iletişime geçene kadar… Artık sessizlik bozuldu. Teyzem bunu çoktan hak etmişti.

Yavuz Hakan Tok’un araştırmaları, kalemi, yüreği sayesinde herkes teyzemle ilgili bilinmeyenleri öğrenebilecek ve asıl o zaman teyzem kabrinde rahat uyuyacak. Onun adına ölümsüz bir şey yapılmalıydı ve o da bu romandı.

(Tanıtım Bülteninden)

Bergen – Katiline Aşık Bir Kadın

“Kezzap bile bu kadını çirkinleştirememiş.”

– Sezen Aksu

Kadına şiddetin acıklı bir simgesidir Bergen…

Toplumun gözü önünde kendi ölümüne yürümüş, ailesini korumak uğruna kendini feda etmiş, korkusuz, cesur bir kadın…

Yaşam savaşının tam ortasında yer almış, hayatın bütün zorluklarına rağmen umudunu yitirmeden şarkılara tutunmuş bir gazino yıldızı…

Saplantılı bir aşkın pençesinde kıvranıp durmuş bir kraliçe…

Arabeskin Kraliçesi hem de…

Kocasının yüzüne attığı kezzapla bir gözünü yitiren ama güzelliğinden hiç ödün vermeyen bir ikon…

Sanat hayatı ödüllerle dolup taşan Bergen, bir dönemin arabesk yasaklarını delmesiyle de müzik tarihine imza atmış, değerli simgelerden biridir.

Yaşlanıncaya kadar şarkı söylemek istiyordu sadece. Bir de insan gibi sevilmek…

Olmadı ama!

Zalimce işlenmiş bir cinayete kurban gitti.

Üstelik kanı da yerde kaldı!

Bu kitapta sadece Bergen’in başına gelenlere değil, son nefesine kadar verdiği mücadelesine, şiddetin karşısındaki onurlu direnişine ve hayata her gün yeni bir umutla uyanmanın değerine de tanıklık edeceksiniz.

(Tanıtım Bülteninden)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu