Haber

Bill Gates Kitap Tavsiyesinde Bulundu, İşte Liste

Yeni yıl yaklaşırken ünlü isim Bill Gates tatil dönemini değerlendirmek için tavsiyelerde bulundu. Gates son dönemde okuduğu kitapları paylaşarak, iyi bir okuma keyfi bekleyenlere öneri yaptı.

A Thousand Brains: A New Theory of Intelligence – Jeff Hawkins

Gates kitabı “Yapay zeka yaratmak bilim kurgu yazarlarının hayal gücü gibi görülüyordu. Ancak gerçek bir yapay zeka yaratmak için nelerin gerekli olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu kitap büyüleyici bir teori sunuyor. Sinirbilim ve makinelerin çalışma prensibi arasındaki bağlantıyı öğrenmek harika,” şeklinde açıkladı.

The Code Breaker: Jennifer Doudna, Gene Editing, and the Future of the Human Race – Walter Isaacson

Gates kitabı “Gen düzenleme sistemi, son on yılın en havalı ve belki de en önemli bilimsel buluşlarından birisidir. Çalışmalardan dolayı bu konuya aşinayım ama yine de Nobel ödüllü biyokimyacı Jennifer tarafından keşfinin anlatıldığı bu kitabı zevkle okudum,” şeklinde nitelendirdi.

Klara ve Güneş (Klara and the Sun) – Kazuo Ishiguro

Gates “Kitap iyi bir robot hikayesi sunuyor ve genç bir kızın yapay bir arkadaşı hakkında roman benim hoşuma gitti. Distopik gelecekte geçiyor olsa da robotlar kötülük için bir güç teşkil etmiyor, arkadaşlık anlamı da taşıyor.”

Hamnet – Maggie O-Farrell

Gates kitabı “Shakespeare hayranıysanız, hayatının en önemli eserlerinden birisinin yazımının kendisini nasıl etkilemiş olacağını bu özel kitap ile öğrenebiliyorsunuz. Son derece dokunaklı bir öykü olan kitaptan aşırı derece keyif aldım,” şeklinde nitelendirdi.

Kurtuluş Projesi (Project Hail Mary) – Andy Weir

Gates kitabı “Çoğu insan gibi Weir’in yazılarıyla ilk kez Marslı ile karşılaştım. Son romanı ise farklı bir yıldız sisteminde uyanmış ve oraya nasıl geldiğini hatırlamayan bir fen bilgisi öğretmenini anlatıyor. Gerçekten keyif alarak soluksuz okudum,” şeklinde nitelendirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu