Haber

Bir devrin sonu Kaptan Tsubasa sona erdi!

Japon çizgi roman serisi "Kaptan Tsubasa"nın yaratıcısı Takahashi Yoiçi'nin emekli olacağını duyurmasıyla, 43 yıllık serüvenin sonuna gelindiği açıklandı.

Resmi Kyodo ajansının aktardığı habere göre, 63 yaşındaki Takahashi, emeklilik kararını açıklarken “üretken faaliyetlerine” devam edeceğini belirtti. Hala illüstrasyon çizmeyi ve hikayeler düşünmeyi sevdiğini ifade eden Takahashi, “Kaptan Tsubasa” karakteri etrafında yeni hikayeler planladığını dile getirdi.

Devlet televizyonu NHK’nın verilerine göre, dünya çapında büyük bir popülerliğe sahip olan “Kaptan Tsubasa” çizgi roman serisi, 43 yıl boyunca 50’den fazla ülkede 90 milyonu aşkın satarak geniş bir okuyucu kitlesi edindi.

Serinin son ürünü olan “Kaptan Tsubasa Yükselen Güneş”, geçen hafta okuyucularla buluştu. Bu eserde, Japon karakterin 23 yaş altı ulusal futbol takımındaki serüveni anlatıldı.

Takahashi, Ocak 2024’te yaptığı açıklamada, hem kendi fiziksel güç kaybı hem de çizgi roman endüstrisinin dijitalleşmesi gibi nedenlerle seriyi sonlandıracağını duyurmuştu.

“Kaptan Tsubasa” çizgi roman serisinin ilk bölümü, 1981 yılında haftalık olarak yayımlanan “Shukan Shonen Jump” dergisinde okuyucularla buluşmuştu. Seri, futbol tutkunları ve çizgi roman severler arasında uzun yıllar boyunca popülerliğini korudu ve geniş bir hayran kitlesi edindi. Takahashi’nin emeklilik kararıyla birlikte, “Kaptan Tsubasa”nın izleyicileri ve hayranları, serinin yaratıcısına minnet ve saygılarını dile getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu