Haber

Bodrum kitap günleri başladı

27 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen etkinlik, “Doğayı Okumak” temasıyla kitapseverleri, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yayıncılar, yazarlar ve şairlerle buluşturmayı amaçlıyor. Girişin ücretsiz olduğu etkinlikte, yaklaşık 40 yayınevi ve tanınmış yazarın katılımıyla paneller, yazar söyleşileri, imza günleri, konserler, teatral gösterimler, şiir dinletileri ve çocuk atölyeleri gibi bir dizi kültür etkinliği düzenleniyor.

Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, organizasyon hakkında yaptığı konuşmada kültür, sosyal yaşam ve ekonomide bütünlük oluşturan kitapların toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu belirtti. Kitap fuarlarının kitapları tanıtmanın yanı sıra okuryazar sayısını artırma ve okuma alışkanlığını geliştirme gibi etkili faydalar sağladığını vurgulayan Çakaloğlu, etkinliğin Bodrum’un kültür ayağını yüceltme amacını taşıdığını ifade etti. Doğayı Okumak temasının seçilerek edebiyat, sanat ve insana yönelik her olguyu ortaya koymaya çalıştıklarını söyledi.

Etkinlik kapsamında düzenlenen forumlarda konuşan yazar Mine Söğüt, Bodrum Kitap Günleri’nin Türkiye genelinde gördüğü en güzel, derli toplu ve estetik düzenleme olduğunu belirterek etkinliği çok beğendiğini ifade etti. Katılımcılara Bodrum Belediyesi tarafından menekşe hediye edildi.

Bu etkinlik, Bodrum’un zengin edebi mirasını koruma ve geliştirme, çağdaş yaşamın ayrılmaz parçası olan kitapları okuryazarlara ulaştırma, kıymetli yazarların eserleriyle hayat felsefelerini benimsetme amacı güdüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu