4 üniversite öğrencisine 1 kitap düşmüyor!

Sıradaki içerik:

4 üniversite öğrencisine 1 kitap düşmüyor!

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Boğaziçi Üniversitesi’nde fen edebiyat fakültesi ikiye bölündü

22 Aralık 2023 15:41
Boğaziçi Üniversitesi Senatosu, 20 Aralık'ta toplanarak bazı fakültelerin durumunu değerlendirdi.

Toplantıda, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (İİBF) dağıtılması önerisi oylamaya sunuldu; ancak İİBF’nin dağıtılmasına dair olumlu bir karar çıkmadı.

Bugün, Boğaziçi Üniversitesi resmi sosyal medya hesabı üzerinden “Yeni Fakülte Yapılandırmamız Hakkında Bilgilendirme” başlığıyla yapılan açıklamada, üniversitenin fakülte yapılanmasında gerçekleştirilmesi planlanan değişikliklere dair detaylar paylaşıldı.

Açıklamada, “Üniversitemizin fakülte yapılanmasında gerçekleştirilmesi öngörülen değişiklik hakkında kamuoyunu ve mensuplarımızı bilgilendirme gereği ortaya çıkmıştır. Üniversitemiz, 160 yıllık tarihi ve gelenekleri kadar bu sürekli yenilenme ve değişim sayesinde bugün Türkiye’nin en güçlü eğitim ve araştırma kurumlarından biridir” denildi.

Metnin devamında, “Üniversite Senatosu, fakülte yeniden yapılanması sürecini nihayetlendirerek en üst akademik karar alma organı olarak görevini tamamlamıştır. Bu süreçte, üniversite yönetimlerinin uzun yıllardır yaptığı çalışmalar derlenmiş, farklı üniversitelerden modeller incelenmiş ve yerli ve yabancı uzmanlardan alınan görüşlerle kapsamlı bir hazırlık yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.