Haber

Bu yıl herkes bu kitapları okudu! 2023’ün en çok okunan kitapları

Özellikle kişisel gelişim kitapları, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir talep gördü ve çok satanlar listesinde kendine sağlam bir yer buldu.

İşte 2023’te en çok satanlar listesine giren ve büyük ilgi gören kitaplar:

  1. Yarın Yok – Ayşe Kulin: Ayşe Kulin, Yarın Yok adlı kitabında ustalıklı ve sürükleyici üslubunu kullanarak okurları farklı bir zamanda gezdiriyor. 2023 yılının ortalarında yayımlanan kitap, günümüzde hafife alınan sorunların muhtemel sonuçlarına işaret ederken aynı zamanda değerini bilmemiz gereken zenginliklere ve umutsuzluğu terk etmemeye çağırıyor.
  2. Bunu Sen Oku – İclal Aydın: Ünlü yazar İclal Aydın, Bunu Sen Oku adlı eseriyle kişisel gelişim kitapları arasında yer aldı. Hayatın zorluklarına karşı direnen ve inancını koruyan birinin ilham veren sözleriyle yazılmış bir eser.
  3. Benim Adım Kırmızı – Orhan Pamuk: Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un klasikleşmiş eseri Benim Adım Kırmızı, 2023’te de okurlar tarafından büyük ilgi gördü. Doğu ve Batı’nın farklı dünya görüşlerini, aşkı, ölümü ve sanatı ele alan bu roman, yine en çok satanlar arasında kendine yer buldu.
  4. Kendi Işığına Yürü – Kemal Sayar: Prof. Dr. Kemal Sayar’ın kitapları her zaman olduğu gibi çok satanlar listesinin vazgeçilmezleri arasında yer aldı. Kendi Işığına Yürü, zor günlerden çıkmanın ve içsel bir ışığı parlatmanın ipuçlarını veriyor.
  5. Maça Kızı 8 – Dilara Pamuk: Dilara Pamuk’un Wattpad platformunda milyonlarca okura ulaşan Maça Kızı 8 serisi, 2023 yılında kitapseverlerle buluştu. Seri, kısa sürede büyük bir okuyucu kitlesi edinerek satış rekorları kırdı.
  6. Afili Hafiye – Murat Menteş: Murat Menteş’in özgün üslubu ve edebi tarzıyla kaleme aldığı Afili Hafiye, okurları fantastik bir polisiyenin içine çekiyor. Menteş’in yeni romanı, kısa sürede ilgiyle karşılandı.
  7. Çarpık Yalanlar – Ana Huang: Twisted serisinin dördüncü kitabı Çarpık Yalanlar, Ana Huang’un hayranlarını yine büyüledi. Romantik ve gerilim dolu bir hikaye, sırlarla dolu bir aşkı okurlarına sunuyor.
  8. Bilimin Ucunda – Ömer Kamacı: Bilimseverlerin ilgisini çeken Bilimin Ucunda, Ömer Kamacı’nın Instagram hesabında paylaştığı içeriklerin kitaplaştırılması. Kamacı, doğa algımızın evrimini ve teknik detaylardan arınmış bir dille bilimi okurlarla buluşturuyor.
  9. Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş – Buket Uzuner: Buket Uzuner, Tabiat Dörtlemesi serisinin son kitabı olan Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş ile okurlarını iklim değişikliği temalı bir maceraya davet ediyor.
  10. Huzursuzluğun Kitabı – Fernando Pessoa: Fernando Pessoa’nın eserlerinden biri olan Huzursuzluğun Kitabı, 1980’lerde yazılmış ve okuyuculara hem biyografi hem de otobiyografi tadında bir eser sunuyor. Pessoa’nın kendine özgü üslubuyla yazılmış bu kitap, edebiyatseverler tarafından ilgiyle karşılandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.