Haber

Burka ile Kitap Tanıtımı Tepki Topladı

Taliban’ın Afganistan’ı ele geçirmesi sonrasında özellikle Afganistan’da yaşayan kadınlar için zorlu süreç başladı. Bu yönde kamuoyunda hassasiyet oluşurken Lily Cole isimli bir yazarın burka ile kitap tanıtımı yapması tepki çekti.

Burka ile Kitap Tanıtımı Yaptı

Lily Cole isimli yazar, sosyal medya hesabından burka giyerek kitap tanıtımı yaptı. Yaptığı paylaşım sonrasında ağır eleştiriler alan Cole kısa süre sonra özür dilemek zorunda kaldı. İklim değişikliği üzerine yazmış olduğu kitabın tanıtımı için fikirlerin çeşitliliğini kucaklamak amacıyla fotoğraf çektiğini ifade eden Cole, bu türden bir paylaşımı yanlış zamanda yaptığını belirtti.

Cole aynı zamanda paylaşım yaptığı sırada güncel haberleri takip etmediğini de sözlerine ekledi. Mavi bir burka ile çekindiği fotoğrafta Cole “Her düzeyde çeşitliliği kucaklayalım, biyo-çeşitlilik, kültürel çeşitlilik, düşünce çeşitliliği, seslerin çeşitliliği, fikirlerin çeşitliliği…” şeklinde not paylaşmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.