Kitap derlemede rekor kırıldı

Sıradaki içerik:

Kitap derlemede rekor kırıldı

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Burnunun ucuyla kitap yazdı imza günü düzenledi!

08 Ocak 2024 13:00
Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, serebral palsi hastası Sema Yılmazgil'in yazdığı "Sevginin Gücü" isimli kitabın basımını üstlenerek, Sema Yılmazgil'in azmi ve başarısına vurgu yaptı.

Doğum sırasında beyninin oksijensiz kalması sonucu serebral palsi hastalığına yakalanan Sema Yılmazgil, yaşam mücadelesini sürdürürken, “Sevginin Gücü” isimli kitabını yazdı. Ellerini ve ayaklarını kullanamayan Yılmazgil, tekerlekli sandalyeye bağlı bir şekilde tabletine burnunun ucuyla dokunarak harf harf kitabını tamamladı. Bu süreçte annesini kaybeden ve komşuları tarafından bakımı sağlanan Yılmazgil, engellerine rağmen kitabını basıma hazırladı.

Kitabın basımını üstlenen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Sema Yılmazgil’in azmi ve başarısını övgüyle karşıladı. Engelli bireyleri sosyal hayatın içine çekmek adına ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Çalkaya, Sema’nın gösterdiği başarı ve azminin herkese bir hayat dersi olduğunu ifade etti. Başkan Çalkaya, Sema Yılmazgil’e ve Balçovalı komşulara, “Sevginin Gücü”nü anlattıkları için teşekkür etti.

Kitabın imza günü, Balçova Engelsiz Kafe’de düzenlendi. Sema Yılmazgil’in heyecanı ve mutluluğuna tanıklık eden akrabaları, arkadaşları ve İzmir’deki engelli derneklerinin yöneticileri, etkinliği coşkuyla karşıladılar. Bu olay, engellerin üstesinden gelerek başarıya ulaşmanın ve sevginin gücünün önemine vurgu yapması açısından ilgi çekici bir örnek teşkil etmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.