Haber

Burnunun ucuyla kitap yazdı imza günü düzenledi!

Doğum sırasında beyninin oksijensiz kalması sonucu serebral palsi hastalığına yakalanan Sema Yılmazgil, yaşam mücadelesini sürdürürken, “Sevginin Gücü” isimli kitabını yazdı. Ellerini ve ayaklarını kullanamayan Yılmazgil, tekerlekli sandalyeye bağlı bir şekilde tabletine burnunun ucuyla dokunarak harf harf kitabını tamamladı. Bu süreçte annesini kaybeden ve komşuları tarafından bakımı sağlanan Yılmazgil, engellerine rağmen kitabını basıma hazırladı.

Kitabın basımını üstlenen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Sema Yılmazgil’in azmi ve başarısını övgüyle karşıladı. Engelli bireyleri sosyal hayatın içine çekmek adına ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Çalkaya, Sema’nın gösterdiği başarı ve azminin herkese bir hayat dersi olduğunu ifade etti. Başkan Çalkaya, Sema Yılmazgil’e ve Balçovalı komşulara, “Sevginin Gücü”nü anlattıkları için teşekkür etti.

Kitabın imza günü, Balçova Engelsiz Kafe’de düzenlendi. Sema Yılmazgil’in heyecanı ve mutluluğuna tanıklık eden akrabaları, arkadaşları ve İzmir’deki engelli derneklerinin yöneticileri, etkinliği coşkuyla karşıladılar. Bu olay, engellerin üstesinden gelerek başarıya ulaşmanın ve sevginin gücünün önemine vurgu yapması açısından ilgi çekici bir örnek teşkil etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu