Haber

Bursa Kitap Fuarı heyecanla başladı

Açılış törenine Bursa Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Batmaz gibi birçok davetli katıldı.

Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, fuarın Bursa’da bulunan 750 bin öğrenci ve aileleri için önemli bir buluşma noktası olduğunu belirterek, “Çocuklarınızı, gençlerinizi ve miniklerinizi alıp gelin. Burası gelebileceğiniz en iyi yer, kazanç sağlayabileceğiniz en iyi merkez” ifadelerini kullandı. Ayrıca, fuarın eğitim camiası için de önemli olduğunu vurgulayarak, öğretmenlerin ve öğrencilerin burada bulunmasının eğitim öğretim sürecinin bir parçası olduğunu dile getirdi.

Alireisoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkçe’nin kavratılması ve okuduğunu anlama becerisinin geliştirilmesine büyük önem verdiğini ve bu doğrultuda “Dilimizin Zenginlikleri Projesi”nin hayata geçirildiğini belirtti. Bu projenin Türkçe’nin ve kültürün zenginleştirilmesine katkı sağladığını ve öğrencilerin kitaplarla buluşmasının eğitim sürecinin önemli bir parçası olduğunu vurguladı.

  1. Bursa Kitap Fuarı, 400’ü aşkın yayınevinin ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenirken, yüzlerce yazar Bursa ve çevre kentlerden okuyucularla buluşacak. Fuar boyunca panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinlikleri gibi 100’den fazla kültür etkinliği düzenlenecek. Ayrıca, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar da fuar boyunca söyleşi-panel etkinlikleri ve etkileşimli atölye çalışmalarıyla fuara katkı sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.