Haber

Bursa’da genç okurlar ödüllendirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Kütüphaneler Haftası Yılın Okuyucusu" ödül töreninde bir araya gelen katılımcılar, okumanın önemine vurgu yaptı.

Niyazi Pakyürek Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 22. dönem AK Parti Milletvekili Niyazi Pakyürek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ufuk Ay, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş, Anadolu Mahallesi Muhtarı Şaban Emin Durmaz, meclis üyeleri ve kitapseverler katıldı.

Başkan Alinur Aktaş, konuşmasında, “Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini kütüphanelerinden anlayabilirsiniz.” diyerek Türk milletinin kütüphaneye verdiği öneme değindi. Aktaş, Türk milletinin kütüphanelere olan ilgisinin tarihi bir geleneğe dayandığını belirterek, Bursa’nın bu geleneği önemsediğini ve desteklediğini ifade etti. Kütüphanelerin, bilgiye erişim ve bilinçli bir toplum olma yolunda önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Bursa’nın okuyan bir şehir olması için çaba harcadıklarını dile getiren Başkan Aktaş, kentte bulunan kütüphane ve gençlik merkezlerinin herkese açık olduğunu belirtti. 2023 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait kütüphane ve gençlik merkezlerinden bir milyondan fazla kişinin yararlandığını kaydetti. Başkan Aktaş, kütüphanelerin sadece kitap okuma mekanları olmadığını, aynı zamanda araştırma yapma, ders çalışma ve nitelikli zaman geçirme imkanı sunduğunu dile getirdi.

Törende, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneleri’nden en çok kitap ödünç alan okuyucular ödüllendirildi. Çocuk ve yetişkin kategorilerinde en çok kitap okuyan ilk üç kişiye kitap setleri ve çeşitli hediyeler verildi. Başkan Aktaş, katkılarından dolayı 22. dönem Bursa Milletvekili Niyazi Pakyürek’e teşekkür etti ve gençlere 2 GB internet paketi hediye etti.

Tören, kitap okumanın ve bilginin önemine dikkat çekerek sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu