PEN Çeviri Ödülleri Belirlendi

Sıradaki içerik:

PEN Çeviri Ödülleri Belirlendi

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Başvuruları Başladı

514 okunma — 23 Nisan 2021 04:51

2021 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü için başvurular başladı. Deneme, eleştiri, inceleme ve araştırma türünde verilen ödülde katılımcılar 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecekler. Her yıl verilmekte olan ödül, bu yıl da alanında önemli başarılar sunacak potansiyel taşıyan eserlere verilecek.

2021 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü Başvuru Detayları

2021 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü başvuru yapmak isteyenler deneme ve eleştiri, inceleme ve araştırma türünde yayımlanmış olan kitapları ile 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecekler. Ödüle katılacak olan kitaplar söz konusu tarihe kadar 7 nüsha olacak şekilde yazarın özgeçmişi ve adaylık başvuru dilekçesi ile birlikte ilgili adrese gönderilmesi gerekiyor. Gönderi bilgileri daha sonra eposta adresine de gönderilmesi gerekecek.

Ödüle katılacak olan kitapların ise 1 Eylül 2020 ve 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında yayımlanmış olması gerekiyor. Yayımlanmamış kitapların ödüle katılımları geçerli sayılmıyor. Yarışmanın jürisini ise Armağan Ekici, Besim Dellaloğlu, Hatice Aynur, Sevengül Sönmez ve Tuncay Birkan oluşturuyor.

Çalışmaların gönderileceği adres;

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Rektörlük

Meclis-i Mebusan Caddesi No: 24

Fındıklı 34427 İstanbul

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.