Haber

Clubhouse’da Takip Edilecek Kitap Odaları

Clubhouse’da takip edeceğiniz pek çok kitap odası bulunuyor. Clubhouse’daki kanallar ya da kişiler ile birlikte kitap sohbetleri yapabilirsiniz.

Clubhouse Nedir?

Clubhouse nedir sorusu özellikle son zamanlarda internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Clubhouse ne işe yarar olarak sorulan bu soruya en basit tanımıyla sesli sohbet uygulaması olarak yanıt vermek mümkün. Çeşitli odalar kurularak konu başlıkları belirleniyor ve sadece belirli kişiler bu sohbetlere katılabiliyorlar.

Temel olarak her odada üç türden katılımcı yer alıyor. Buna göre konuşmacılar, konuşmacıların takip ettikleri ve diğer kişiler bu odaları dolduruyor. Herkes söz hakkı alarak konuşmaya katılabiliyorlar. Peki bunun Zoom gibi uygulamalardan farkı nedir? Bu uygulama temelde bir sosyal medya uygulaması olduğu için kanalları bularak onaylanması halinde katılım gösterilebilmektedir. Zoom gibi uygulamalarda ise sadece istenen kişiler konuşmaya katılabiliyor.

Clubhouse uygulaması ayrıca davetiye usulü ile üye kabul ettiği için kullanıcılar tarafından şu anda oldukça merak ediliyor. Ayrıca Clubhouse IOS altyapıya sahip olan telefonlarda çalıştığı için de daha çok merak uyandırıyor.

Clubhouse Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Clubhouse kullanımı oldukça kolay yöntemlerden oluşuyor. Telefon numarası ile SMS doğrulaması yaparak sisteme giriş yapabiliyor ve kendinizi temsil edecek kullanıcı adınızı belirliyorsunuz. Daha sonra ise gerçek isminizi ve soyadınızı yazmanız gerekiyor, gerçek isim ve soyadı kullanılması gerekiyor. Daha sonra ise Clubhouse ilgi alanları arasından kategoriler seçiyor ve profilinizi tamamlıyorsunuz. Bu noktadan sonra hemen oda bulabilir oraya girme isteği gönderebilirsiniz. Unutulmaması gereken nokta Clubhouse’da yazı yerine sadece konuşma bulunuyor ve bu eğitici içeriklerin öne çıkmasına neden oluyor.

Clubhouse Davetiye Bulmak

Clubhouse davetiye bulmak son zamanlarda çok merak ediliyor. Clubhouse davetiye bulma yöntemleri henüz bulunmuyor çünkü Clubhouse davetiyesi sadece sistemdeki bir kullanıcının bir başka numaraya göndermesi ile oluyor. Bu durumda da Clubhouse davetiyeleri için uygulamayı kullanan bir tanıdığınız olması gerekiyor.

Clubhouse Kitap Odaları

Clubhouse kitap odaları ile kitap severler ile tanışabilir ve yeni sohbetler başlatabilirsiniz;

  • Clubhouse Book Publishing Room
  • Book Lovers
  • Books and Life
  • Books!!!
  • Only Books!
  • My Book

Elbette bu odalarda şimdilik sadece İngilizce kullanılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.