Kitap

Çocuk Cadılar ve Çocuk Cadı Avı Çekilişi 2022

Haydar Akın tarafından kaleme alınan Çocuk Cadılar ve Çocuk Cadı Avı kitabını 3 şanslı okura hediye ediyoruz. Alanında şimdilik tek çalışma olan kitabı kazanmak için çekilişe katılmanız yeterli.

Resim

Çocuk Cadılar ve Çocuk Cadı Avı Çekilişi

“Bu çalışmada, sınırlar ölçüsünde Antikçağ’dan Yeniçağ’a ‘çocuk’ ve ‘çocukluk’ olgusunun kabulü ile bu alanda yüzyıllar boyunca yaşanan şaşırtıcı ve giderek dramatik hale gelen değişim irdelenmekte; ardından Ortaçağ’dan Yeniçağ başlarına giderek orta Avrupa ülkeleriyle sınırlı kalmak üzere Avrupa’da cinlenmiş çocuklar, çocuk cadılar, çocuk cadı avları ve yargı süreçleri incelenmektedir. Çocuklarda çok farklı tarihsel koşullarda ortaya çıkan ve dönemin otoritelerince sapma, sapkınlık veya cinlenme olarak tanımlanan durumları bütünüyle çocukların duygularıyla hissedebilmenin, onların gözüyle görebilmenin imkânsızlığı ortada olmakla birlikte; kendilerini ölüme veya yıllarca süren hücre cezasına götüren süreci çoğunlukla bir oyun olarak gören çocukların dünyasına bir nebze olsun yaklaşabilmek, çocuk cadılığı adı altında yaşanan toplumsal histerinin nedenlerini onların gözünden görebilmek ve giderek anlayabilmek amaçlanmaktadır.”

Katılmak isteyenler Twitter üzerinden katılım sağlayabilecekler. @edebibulten adresini Twitter üzerinden takip eden ve gönderiyi RT eden bir katılımcı kitabı kazanacak.

Son katılım tarihi 31 Mayıs 2022 – 23.59

DETAYLAR;

https://topluluk.edebibulten.com/viewtopic.php?t=26

https://twitter.com/edebibulten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu