Haber

Çocuklarda Koronavirüs Yayımlandı

Koronavirüs salgını tüm hızıyla devam ederken Çocuklarda Covid-19 isimli çalışma bu alanda ihmal edilmemesi gereken çocuklar üzerine odaklanıyor ve çocuklarda koronavirüs belirtileri ile alınacak önlemlerin neler olduğuna dair bilgiler içeriyor.

Çocuklardaki Virüse Karşı Bilgi Sağlıyor

Koronavirüs salgını tüm hızıyla devam ederken Çocuklarda Covid-19 isimli çalışma salgının çocuklar üzerinde olan etkilerine odaklanıyor. Alanında uzmanlar ve doktorlar tarafından kaleme alınan çalışma, çocuk hastalarda koronavirüs, çocuklarda koronavirüsün etkileri, çocuklarda koronavirüse karşı alınabilecek önlemler gibi pek çok noktada okura yardımcı oluyor. Özellikle anne ve babalar başta olmak üzere tüm eğitimcilerin de okuması gereken kitap salgın döneminde nasıl iyi önlemlerin alınması gerektiğine yardımcı oluyor.

Çocuklarda Koronavirüs Belirtileri Neler?

Uzmanların şimdiye kadar elde edilmiş verilerden hareketle aktardıklarına göre çocuklarda koronavirüs belirtileri yetişkinlere göre daha seyrek beliriyor. Ateş ve öksürük gibi bulgular yetişkinlere kıyasla daha az görülüyor. Bunun yanında burun akıntısı, ishal, kas ağrıları ve burun tıkanıklığı gibi durumlar ise yaygın olarak görülüyor. Aynı zamanda farklı cilt bulguları da sık görülüyor. Özellikle baş parmak kısmında oluşan şişlik şimdiye kadar virüse yakalanmış çocuklar arasında en yaygın olarak görülen belirtilerden oldu. Bu belirtilerin yanında enerji düşüklüğü ve halsizlik de kendisini gösteriyor. Çocuklarda koronavirüs belirtileri zaman zaman başka hastalıkları da tetiklediği için bu konuda anne ve babalar başta olmak üzere eğitimcilerin de dikkatli olmaları gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.