Sosyolojiye Giriş İçin Önemli Kitap Yayımlandı

Sıradaki içerik:

Sosyolojiye Giriş İçin Önemli Kitap Yayımlandı

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dan Piraro, Erdil Yaşaroğlu İçin Telif Davası Açacak mı?

342 okunma — 08 Şubat 2021 07:35

Bir süredir karikatürlerine yönelik telif davaları ile gündeme gelen Erdil Yaşaroğlu’na internet sitesinde paylaştığı bir karikatür yüzünden ünlü karikatürist Dan Piraro tarafından telif suçlaması yöneltildi.

Telif Suçlamasında Bulundu

İtalyan kökenli ABD vatandaşı Dan Piraro, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte Erdil Yaşaroğlu’nun internet sitesinde bir karikatürü izinsiz şekilde kullandığını açıkladı. Uzun bir süredir karikatürlerin izinsiz şekilde kullanıldığı gerekçesiyle pek çok kişiye telif davası açan Yaşaroğlu’na yönelik bir girişim ise şaşkınlık yarattı.

Piraro Twitter hesabından yaptığı açıklamada başka sanatçıların çizimlerini izinsiz şekilde hem çevirdiği hem de yayınladığını belirtti. Bu durumun da kabul edilebilir olmadığını sözlerine ekledi.

https://twitter.com/pirarobizarro/status/1357038100048920577

Özellikle son zamanlarda pek çok kişi Erdil Yaşaroğlu’nun kendilerine telif davası açtığını ve karikatürlerini izin almadan kullandıkları gerekçesiyle para cezasına çarptırıldıklarını açıklamıştı. Piraro’nun açıklaması sonrasında ise durum oldukça hassas bir hale geldi.

Erdil Yaşaroğlu ise konuyla ilgili olarak henüz bir açıklama yapmadı. Piraro’dan gelen son bir haber ise Yaşaroğlu’nu dava etmeyeceğini ve sadece duruma dikkat çekmek için böyle bir girişimde bulunduğuna yönelik oldu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.