Haber

Dante’nin Cehennemi’ni Oyun Olarak Deneyimleyin

Dünya edebiyatının en önemli eserleri arasında yer alan Dante’nin İlahi Komedya’sının Cehennem bölümünü video oyunu olarak oynayabilirsiniz. EA Games tarafından dağıtımcılığı yapılan Dante’s Inferno oyunu kitabın dünyasına bir nebze olsun yaklaşmayı başarıyor.

Dante’nin Cehennemi

Dante’s Inferno isimli oyun aslında eski sayılacak bir oyun çünkü 2010 yılında oyun severler ile buluştu. Ancak gözden kaçan bir oyun olduğu için pek çok kitap ve oyun sever tarafından fark edilmedi. Halbuki Dante’nin yarattığı evreni başarılı bir şekilde temsil ediyor.

Dante isimli bir askerin kontrol edildiği oyunda, korku dolu anlar oyuncuyu bekliyor. Haçlı seferleri esnasında saldırıya uğrayan Dante, ölmek üzereyken buna karşı çıkıyor ve canını almak isteyen yaratığa karşı koyuyor. Canavarı öldürmesi ile birlikte Dante lanetleniyor ve evine döndüğünde sevgilisinin Lucifer tarafından öldürüldüğünü fark ediyor. Dante de Lucifer ile karşılaşmaya karar veriyor ve Cehennem’e doğru yol alıyor.

Tıpkı kitaptaki gibi oyunda da Cehennem, 9 kattan oluşuyor. Eğer en son kata ulaşıp Lucifer ile yüzleşme yapabilirse Dante, sevgilisinin ruhunu kurtarabilecektir. Ancak her katta vermesi gereken büyük bir mücadele bulunuyor.

Oyun, aksiyon oyunu olduğu için oyuncu sürekli karşısına çıkan yaratıklar ile mücadele etmek durumunda. Bunun yanında cehennem atmosferinin başarılı bir şekilde yansıtılmış olması da oyuna ayrı bir keyif katmayı başarıyor. Müzikler ve insanın cehennemdeki çaresizliği en az kitap kadar etkileyici şekilde gösterilmiş. Dante’nin eserinden büyük keyif almışsanız bu oyuna da şans verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu