Giresun’da 4’üncü kez düzenlenen kitap fuarı kapılarını açtı

Sıradaki içerik:

Giresun’da 4’üncü kez düzenlenen kitap fuarı kapılarını açtı

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Defne Suman, Sofya Kitap Fuarı’nda Bulgarcaya çevrilen romanlarını tanıtacak

09 Aralık 2023 09:40
Sofya Kitap Fuarı'nın 50. yılında konuk yazar olarak yer alacak olan Defne Suman, bugün saat 17:00'de düzenlenen etkinlikte, Bulgarcaya çevrilen iki romanını okurlarıyla buluşturacak.

İzmir’in tarihine ve Şehrazat masallarına daldığı ilk romanı “Dışteryata na Smirna” /Emanet Zamanı/ ve İstanbul’da geçen, 75 yaşındaki İstanbullu bir Rum’un hikayesini anlattığı “İstanbulska Rapsodiya” /Çember Apartmanı/ adlı ikinci romanı, meraklı okurlarla buluşacak.

İlk romanı, İzmir’in geçmişinden günümüze uzanan tarihini harmanlayarak anlatan Suman, İzmir’in Şehrazat masalına dönüşen hikayesini kaleme almış.

İkinci romanı “İstanbulska Rapsodiya” ise 75 yaşındaki İstanbullu Rum, Periklis Drakos’un yaşamından kesitleri okuyucuya sunuyor. Koronavirüs günlerinde anılarını kaleme almaya başlayan Perikles, Çember Apartmanı’ndaki yaşamını ve ailesinin derin anılarını gün yüzüne çıkarıyor.

Defne Suman, BNR Horizont programında yaptığı açıklamada, birkaç yeni kitap üzerinde çalıştığını ve “Yaz Sıcağı” adlı yeni romanının İngilizceye çevrilmekte olduğunu müjdeledi.

Sofya Kitap Fuarı, Defne Suman’ın eserleri ile edebiyatseverlere unutulmaz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.