Haber

Defne Suman, Sofya Kitap Fuarı’nda Bulgarcaya çevrilen romanlarını tanıtacak

İzmir’in tarihine ve Şehrazat masallarına daldığı ilk romanı “Dışteryata na Smirna” /Emanet Zamanı/ ve İstanbul’da geçen, 75 yaşındaki İstanbullu bir Rum’un hikayesini anlattığı “İstanbulska Rapsodiya” /Çember Apartmanı/ adlı ikinci romanı, meraklı okurlarla buluşacak.

İlk romanı, İzmir’in geçmişinden günümüze uzanan tarihini harmanlayarak anlatan Suman, İzmir’in Şehrazat masalına dönüşen hikayesini kaleme almış.

İkinci romanı “İstanbulska Rapsodiya” ise 75 yaşındaki İstanbullu Rum, Periklis Drakos’un yaşamından kesitleri okuyucuya sunuyor. Koronavirüs günlerinde anılarını kaleme almaya başlayan Perikles, Çember Apartmanı’ndaki yaşamını ve ailesinin derin anılarını gün yüzüne çıkarıyor.

Defne Suman, BNR Horizont programında yaptığı açıklamada, birkaç yeni kitap üzerinde çalıştığını ve “Yaz Sıcağı” adlı yeni romanının İngilizceye çevrilmekte olduğunu müjdeledi.

Sofya Kitap Fuarı, Defne Suman’ın eserleri ile edebiyatseverlere unutulmaz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.