“Anne Frank İhaneti”Piyasadan Çekildi

Sıradaki içerik:

“Anne Frank İhaneti”Piyasadan Çekildi

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dickens Tiktok’ta Özgür Kalıyor

325 okunma — 26 Mart 2022 09:32

Charles Dickens Müzesi bir süredir sosyal medya hesapları açmakta güçlük çekiyordu. Bunun sebebi ise ünlü yazarın soyadında bulunan ve İngilizce argoda “penis” anlamına gelen Dick ifadesinden kaynaklanıyordu. Ancak bu durum için bir istisna sağlanmak üzere.

Dickens Yasağı Kalkıyor

Charles Dickens Müzesi yetkilileri geçen aylarda Twitter’da Dickens ifadesi ile kullanıcı adı alamadıklarını fark ettiler. Bu durumun kaynağı ise soyadının Dick ifadelerini barındıyor olmasıydı. Twitter ile yazışmaları sonrasında platform tarafından istisna durum sağlandı ve müze onaylı hesap adresine kavuşabildi.

Ancak şimdi aynı durum Tiktok için de uygulanmak istiyor. Yasaklı kelimeler arasında geçen Dick ifadesini içerdiği için Dickens ile ilgili kullanıcı adı almak Tiktok’ta mümkün değil. Ancak yetkililer tarafından yapılan açıklamada Tiktok ile görüşme yapıldığını ve durumun çözüme kavuşturulduğu açıklandı. Buna göre Tiktok’ta da artık Dickens yasağı kaldırıldı.

Bu arada Dickens’ın soyadı kendi döneminde de konu ediniyordu. 1849’da bir eleştirmen gazetede şu ifadeleri kullanmıştı: “Bay Dickens, sanki kendi soyadının intikamını almak istercesine eserlerini iyi yazıyor.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.