Mitolojiye nereden başlasam diyenlere kitap önerileri

Sıradaki içerik:

Mitolojiye nereden başlasam diyenlere kitap önerileri

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü’ne başvurular başladı

05 Aralık 2023 20:26
The Kitap Yayınları, bu yıl ilki düzenlenecek "Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü" yarışması için başvuruların başladığını duyurdu.

Yarışma, roman dalındaki kitapları ödüllendirme amacı taşıyor ve kazanan yazar, 30 bin TL ödülle ödüllendirilecek. Son başvuru tarihi 29 Şubat 2024 olarak belirlendi ve kazanan eserler 20 Eylül 2024’te açıklanacak.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında The Kitap Yayınları Yayın Kurulu ön jürisi ile Prof. Dr. Feyza Doyran, Prof. Dr. Gonca Gökalp Alpaslan, Prof. Dr. Harun Duman, Prof. Dr. Ali Atıf Bir ve Umut Burgaz bulunuyor. Romanları değerlendirecek olan ana jüri, kazanan esere 30 bin TL ödül verecek.

Ayrıca, ödülü kazanan eser, The Kitap Yayınları tarafından en az 2 bin adet basılarak okurlarla buluşturulacak ve yazarına yüzde 12 telif hakkı sağlanacak.

Yarışmaya katılmak isteyen yazarlar, daha önce en az bir romanı yayımlanmış olmalı ve henüz yayımlanmamış bir eserle başvurmalıdır. Adayların, eserini değerlendirme süreci boyunca başka bir yayınevi tarafından yayımlaması halinde değerlendirme dışı bırakılacakları açıklandı.

Başvurular için iletişim adresi: iletisim@thekitapyayinlari.com.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.