Haber

Ensest ifadelerin yer aldığı kitap hakkında MEB’den açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı: "Onlar Ermiş Muradına" kitabı gündemde Sosyal medyada hızla yayılan 'Onlar Ermiş Muradına' kitabıyla ilgili tartışmalar bugün doruk noktasına ulaştı.

Kitaptan paylaşılan bir sayfa, ensest iddialarına neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ise yapılan açıklamada, söz konusu kitabın ders kitabı olmadığını ve denetim alanlarının dışında olduğunu belirtti. Kitaptaki bölümde babayla kız arasında geçen diyaloglar, kitabın içeriğinde yer alıyor.

Bu durum sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve birçok kişi tepki gösterdi. Ancak kitap, hikaye kitabı kategorisinde olduğu için Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetimine tabi değil denildi. MEB tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımız sadece Bakanlığımız bünyesindeki ders kitaplarının onay sürecini yürütmektedir. Söz konusu içerik, ders kitabı veya yardımcı kaynak değildir, ‘hikaye kitabı’ kategorisindedir. Hikaye, roman, deneme gibi kültür yayınlarına ilişkin eserlerin onay süreçleri Bakanlığımız denetimi alanında değildir.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.